abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:11 | IT novinky

    Jihokorejská kryptoměnová burza Bithumb přiznala vážné selhání interních systémů, které ji vystavilo riziku sabotáže a nezabránilo chybné transakci v hodnotě přes 40 miliard dolarů (814 miliard Kč). Druhá největší kryptoměnová burza v Koreji minulý týden při propagační akci omylem rozeslala zákazníkům zhruba 620 000 bitcoinů místo 620 000 wonů (8700 Kč). Incident vyvolal pokles ceny bitcoinu o 17 procent. Většinu

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 13:55 | Nová verze

    Google Chrome 145 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 145.0.7632.45 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Zpátky je podpora grafického formátu JPEG XL, viz Platform Status. Odstraněna byla před třemi lety. Nový dekodér JPEG XL jxl-rs je napsán v Rustu. Zobrazování JPEG XL lze vyzkoušet na testovací stránce. Povolit lze v nastavení chrome://flags (Enable JXL image format).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.2. 22:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.26 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.2. 18:11 | Nová verze

    CrossOver, komerční produkt založený na Wine, byl vydán ve verzi 26. Přehled novinek v ChangeLogu. CrossOver 26 vychází z Wine 11.0, D3DMetal 3.0, DXMT 0.72, Wine Mono 10.4.1 a vkd3d 1.18. Do 17. února lze koupit CrossOver+ se slevou 26 %.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    10.2. 14:22 | Komunita

    KiCad je nově k dispozici také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo na spouštění a spustit [Mastodon, 𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.2. 13:22 | Zajímavý projekt

    Šenčenská firma Seeed Studio představila projekt levného robotického ramena reBot Arm B601, primárně coby pomůcky pro studenty a výzkumníky. Paže má 6 stupňů volnosti, dosah 650 mm a nosnost 1,5 kilogramu, podporované platformy mají být ROS1, ROS2, LeRobot, Pinocchio a Isaac Sim, krom toho bude k dispozici vlastní SDK napsané v Pythonu. Kompletní seznam součástek, videonávody a nejspíš i cena budou zveřejněny až koncem tohoto měsíce.

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 9
    10.2. 11:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 36.0, tj. první stabilní verze nové řady 36, svobodného multimediálního centra MythTV (Wikipedie). Přehled novinek a vylepšení v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    10.2. 04:44 | Nová verze

    Byl vydán LineageOS 23.2 (Mastodon). LineageOS (Wikipedie) je svobodný operační systém pro chytré telefony, tablety a set-top boxy založený na Androidu. Jedná se o nástupce CyanogenModu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    10.2. 03:44 | IT novinky

    Od března budou mít uživatelé Discordu bez ověření věku pouze minimální práva vhodná pro teenagery.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    9.2. 23:43 | IT novinky

    Evropská komise (EK) předběžně shledala čínskou sociální síť pro sdílení krátkých videí TikTok návykovým designem v rozporu s unijním nařízením o digitálních službách (DSA). Komise, která je exekutivním orgánem Evropské unie a má rozsáhlé pravomoci, o tom informovala v tiskovém sdělení. TikTok v reakci uvedl, že EK o platformě vykreslila podle něj zcela nepravdivý obraz, a proto se bude bránit.… více »

    Ladislav Hagara | Komentářů: 25
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (19%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (26%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (12%)
     (28%)
    Celkem 844 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: nespustat KDE

    1.3.2006 16:31 zahradnik | skóre: 6 | Nitra
    nespustat KDE
    Přečteno: 94×
    zdravim vsetkych...

    ked som zadaval instalaciu maleho podnikoveho servra, tak som si dal poziadavku na SuSe... ok, volba ako volba, teraz by som siel na inu distribuciu... dalej som si zelal aj instalaciu nejakeho pekneho obrazkoveho GUI :) jasne, zly napad na server davat ikonky a okienka...takze s ami hned po starte spusta KDE... teraz by som ale chcel, aby sa mi to KDE nespustalo pri starte vobec (samo o sebe berie asi tak 5% CPU).. cize chcem vediet, co mam a kde zablokovat aby sa mi to KDE nespustilo, ale spustila sa iba konzola (KDE nechcem davat prec)... tak ci tak k servru mam pristup iba ja a nikomu to tak ci tak nic nepovie a ucaroval mi commandline :)

    dakujem za odpoved ako sa zbavit autostartu kde

    Odpovědi

    1.3.2006 16:46 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nespustat KDE
    Zmenit defaultni runlevel v /etc/inittab na jiny, hledej radek oznaceny # Default runlevel. Vetsinou 5 znamena start do X a 3 znamena start do konzole, ale presnou situaci v Suse neznam.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    stativ avatar 1.3.2006 16:48 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nespustat KDE

    Hodnekrat se to tu resilo, ale co, opakovani je matkou moudrosti ;-)

    v souboru /etc/inittab najdi radek formatu neco:cislo:initdefault: a to cisilko zmen na 3.
    Napr. Pravdepodobne to bude id:5:initdefault: no a misto petky tam napises trojku: id:3:initdefault:

    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    1.3.2006 17:08 Archon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nespustat KDE
    Neviem ako ma konfigurovane runleveli suse pretoze mam debian ale malo by to byt asi podobne pozri sa do /etc/inittab a najdi tam riadok

    id:x:initdefault: miesto x je cislo co oznacuje tvoj spusteny runlevel ak mas to nastavene na 5 tak to bude stacit prenastavit na 3 ale ak to mas nastavene na 2 alebo 3 tak sa musis pozriet do adresara /etc/rc2.d čo je nastavenie druheho runlevela alebo /etc/rc3.d ktory patri k nastaveniu 3-tieho runlevela. Mal by si najst v nom nejake nazvy suborou napriklad S99kdm co znamena ze po spusteni runlevela sa zapne kdm ktory spusta xwindow. Staci ho bud vymazazat alebo ho premenuj na K99kdm. Neviem ako zapinas xwindow ale zvecsa sa pusta prikazmi gdm, xdm alebo startx ak take tam daco najdes tak to bud vymaz alebo premenuj ich ale nesmie sa zacinat pismenom S ktory oznacuje sa Start programu. No to je len malo s toho ako sa to da riesit mozno ma suse nejakeho spravca spustania runlevelou v grafickom prostredi ale to ti neporadim Mal by si poznat pripadne rizika a mal by si sa pozret presne na nejaku dokumentaciu pretoze pri prepinani runlevelou sa ti nemosia spustit niektore napriklad serverove aplikacie alebo programy ale ak pochopis tento princip tak ti nic nebrani si ponastavovat a povipinat potrebne sluzby ktore nebudes pouzivat coz najme odporucam ak linux pouzivas ako server pretoze kazda vypnuta nepouzita aplikacia zmensuje moznost zneuzitia chyby programu proti crackerom. Dufam že si to aspon s casti pochopil a ak nie tak mi daj vypis /etc/init.d a ja ti poradim ako si to nastavit.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.