Komunitná konferencia Bratislava OpenCamp, ktorá sa uskutoční už o tri týždne 5. 4. 2025 na FIIT STU pozná svoj program – návštevníkom ponúkne 3 paralelné behy prednášok a workshopov na rôzne témy týkajúce sa otvoreného softvéru či otvorených technológií.
Časopis MagPi od nakladatelství Raspberry Pi se s číslem 151 přejmenoval na Raspberry Pi Official Magazine. I pod novým názvem zůstává nadále ve formátu pdf zdarma ke čtení.
Japonská SoftBank Group kupuje firmu Ampere Computing za 6,5 miliardy dolarů. Ampere Computing vyrábí 32-128jádrové procesory Ampere Altra a 192jádrové procesory AmpereOne.
Byla vydána (𝕏) nová verze 2025.1a linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení na blogu.
Po půl roce vývoje od vydání verze 47 bylo vydáno GNOME 48 s kódovým názvem Bengaluru. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Vypíchnout lze počáteční podporu HDR, nová výchozí písma Adwaita Sans a Adwaita Mono, přehrávač zvukových souborů Decibely, Pohodu v Nastavení (Digital Wellbeing), …
Engineering Open House v Red Hatu v Brně proběhne v pondělí 31. března [Facebook].
Byla vydána nová stabilní verze 7.2 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 134. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. Včera je představil a spustil předprodej: Core 2 Duo za 149 dolarů s dodáním v červenci a Core Time 2 za 225 dolarů s dodáním v prosinci.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.4. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Byla vydána Java 24 / JDK 24. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 24. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze jsou 8, 11, 17 a 21 a bude 25.
kde-jirka ksocket-jirka orbit-jirkaa ještě nějaké. Jsou tam desetitisíce malých souborů i velmi starých a často několikrát. Celkem asi 170MB dat. Jde to nějak smazat? Když to zkusím v konqueroru, tak mi konqueror přestane komunikovat a musím jej zabít. Kdysi jsem to zkusil jako root, to šlo, ale pak mi začal chodit divně linux a musel jsem jej přeinstalovat. Asi si je nějak indexuje a když mu je smažu, tak mu chybí. Ale připadá mi, že adresář tmp by měl obsahovat pouze dočasné soubory, takže když smažu pouze starý soubory, tak by mu to nemělo vadit. Myslím si, že by si to měl linux nějak sám čistit ne?
.ICE-unix
:
install -d -o root -g root -m 1777 /tmp/.ICE-unixPokud nemáte
install
stačí toto:
mkdir /tmp/.ICE-unix chmod 1777 /tmp/.ICE-unixPokud se počítač nevypíná, není špatné procházet
/tmp
příkazem find
a promazávat jej třeba nějak takto:
find /tmp -type f -mtime 7 -exec rm -f {} \; find /tmp -type d -mtime 7 -exec rmdir -p {} \;
find /tmp -type f -mtime 7 -exec rm -f {} \; find /tmp -type d -mtime 7 -exec rmdir -p {} \;, ale pak jsem si uvědomil, že to maže z kořenového adresáře. Podíval jsem se na něj a má asi pouze 77kB. Nevím kolik měl předtím. Adresář /home/jirka/tmp/ má stále asi 170MB. Doufám, že jsem snad neudělal něco špatně a než něco udělám tak se radši ještě zeptám: Můžu použít
find /home/jirka/tmp -type f -mtime 7 -exec rm -f {} \; find /home/jirka/tmp -type d -mtime 7 -exec rmdir -p {} \;na promazání svýho tmp adresáře?
mkdir ~/tmp cd tmp wget http://example.com/aa.tgz
Tiskni
Sdílej: