abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 26.1 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 26.1 je Witty Woodpecker. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:11 | Zajímavý projekt

    Deník TO spustil vlastní zpravodajský webový portál ToHledej.CZ s internetovým vyhledávačem a bezplatnou e-mailovou schránkou. Dle svého tvrzení nabízí 'Zprávy, komentáře, analýzy bez cenzury' a 'Mail bez šmírování a Velkého bratra'. Rozložením a vizuálním stylem se stránky nápadně podobají portálu Seznam.cz a nejspíše je cílem být jeho alternativou. Z podmínek platformy vyplývá, že portál využívá nespecifikovaný internetový vyhledávač třetí strany.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 12
    včera 14:11 | Zajímavý projekt

    Computer History Museum (Muzeum historie počítačů) zpřístupnilo své sbírky veřejnosti formou online katalogu. Virtuálně si tak můžeme prohlédnout 'rozsáhlou sbírku archivních materiálů, předmětů a historek a seznámit se s vizionáři, inovacemi a neznámými příběhy, které revolučním způsobem změnily náš digitální svět'.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    včera 14:00 | Zajímavý projekt

    Ruský hacker VIK-on si sestavil vlastní 32GB DDR5 RAM modul z čipů získaných z notebookových 16GB SO-DIMM RAM pamětí. Modul běží na 6400 MT/s a celkové náklady byly přibližně 218 dolarů, což je zhruba třetina současné tržní ceny modulů srovnatelných parametrů.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 11
    včera 11:00 | Upozornění

    Národní identitní autorita (NIA), která ovlivňuje přihlašování prostřednictvím NIA ID, MEP, eOP a externích identit (např. BankID), je částečně nedostupná.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 02:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.16.0 klienta a serveru VNC (Virtual Network Computing) s názvem TigerVNC (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový server w0vncserver pro sdílení Wayland desktopu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Binárky na SourceForge. TigerVNC je fork TightVNC.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.1. 14:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.6 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.1. 13:33 | Humor

    Rozsáhlá modernizace hardwarové infrastruktury Základních registrů měla zabránit výpadkům digitálních služeb státu. Dnešnímu výpadku nezabránila.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    27.1. 13:11 | Nová verze

    Čínský startup Kimi představil open-source model umělé inteligence Kimi K2.5. Nová verze pracuje s textem i obrázky a poskytuje 'paradigma samosměřovaného roje agentů' pro rychlejší vykonávání úkolů. Kimi zdůrazňuje vylepšenou schopnost modelu vytvářet zdrojové kódy přímo z přirozeného jazyka. Natrénovaný model je dostupný na Hugging Face, trénovací skripty však ne. Model má 1 T (bilion) parametrů, 32 B (miliard) aktivních.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 14
    27.1. 09:00 | IT novinky

    V Raspberry Pi OS lze nově snadno povolit USB Gadget Mode a díky balíčku rpi-usb-gadget (CDC-ECM/RNDIS) mít možnost se k Raspberry Pi připojovat přes USB kabel bez nutnosti konfigurování Wi-Fi nebo Ethernetu. K podporovaným Raspberry Pi připojeným do USB portu podporujícího OTG.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (18%)
     (6%)
     (0%)
     (10%)
     (23%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (12%)
     (33%)
    Celkem 653 hlasů
     Komentářů: 19, poslední včera 13:03
    Rozcestník

    Dotaz: CDMA -Gtran-ztráta packetů

    27.3.2006 22:04 Pavel
    CDMA -Gtran-ztráta packetů
    Přečteno: 158×
    Mám postaven malej server s CDMA :) na distribuci Debian,a tedka jsem vyzkoušel Ubuntu-server 6.04 ,bohužel se stejným výsledkem. eth0 192.168.0.1 + ppp0. (dnsmasq,ipforward,masquerade) Nevím opravdu čím to může být,ale modem se nerozpojuje jenom ztrácí packety,někdy každý pátý,jindy jich proběhne i 300 bez chyb.Když se připojím s dalších počítačů,tak mi při pingu na seznam.cz sem tam ztracený packet nahlásí: počítač 192.168.0.1 neodpověděl.vnitřní eth0 jede OK-bez chyb.Dělá to i přímo z tohoto serveru,takže "závada" bude na tomto serveru,jako by to byl špatný signál na modemu,ale ukazuje naplno,chybovost roste se zatížením modemu,stahování apod,ale na windows to nedělá,zkoušel jsem i HW Asus 500g a ten jede taky v pohodě se stejným modemem na stejném místě.DNS to taky nedělá nebot jsem zkoušel BIND se stejným výsledkem,ani když napíší přímo DNS do připojení,pořád stejné. Bohužel mě už snad nic nenepadá co dál?Není nějaká "chyba" v modulu cdc-ACM pro modem bez patche,original.Používám prozatím jádro 2.6.15.19 v ubuntu-server,original posledni.Nikde jsem o této závadě bohužel nenašel ani zmínku. Předem díky za odpověd

    Odpovědi

    Shadow avatar 28.3.2006 08:44 Shadow | skóre: 25 | blog: Brainstorm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: CDMA -Gtran-ztráta packetů
    Já jsem také "šťastným" majitelem CDMA, a vím, že ke ztrátě paketů dochází, ovšem u mne pouze kolem výpadků sítě, během normálního provozu je ztráta paketů zanedbatelná. Osobně používám starý, 2.4 kernel (Debian Woody) na routeru, patchovaný dříve popisovaným způsobem (packet size).

    Chyba v novějším jádru být klidně může, a skoro to na to i vypadá. Zkusil bych zkompilovat nové 2.6.16.
    If we do not believe in freedom of speech for those we despise we do not believe in it at all.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.