I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2024. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2024. Pro programátory v TypeScriptu Advent of TypeScript. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2024…
Organizace Software Freedom Conservancy (SFC) společně se svým členským projektem OpenWrt oznámila oficiální spuštění prodeje Wi-Fi routeru OpenWrt One vyrobeného ve spolupráci s Banana Pi. Cena je 89 dolarů nebo 68,42 dolarů jenom deska. Z každého prodeje jde 10 dolarů do fondu OpenWrt v Software Freedom Conservancy. Projekt OpenWrt představil plán na výrobu vlastního routeru letos v lednu při příležitosti 20. výročí projektu.
Svobodný multiplatformní herní engine Bevy napsaný v Rustu byl vydán ve verzi 0.15. Díky 294 přispěvatelům.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 24.11 Stirk. Přehled novinek v Changelogu.
Byla vydána verze 0.82 telnet a ssh klienta PuTTY. Podrobnosti v přehledu nových vlastností a oprav chyb a Change Logu. Vypíchnuta je vylepšená podpora Unicode.
Vánoční RoboDoupě bude v sobotu 7. prosince. Na programu je Úvod do ESP-NOW nebo Netradiční použití H-můstků.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-7 Focal, tj. sedmé stabilní vydání založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
Kevin Purdy na webu Ars Technica představuje kuchařku Hendrika Kleinwächtera The Sourdough Framework a doprovodný YouTube kanál The Bread Code, které jsou věnovány přípravě kváskového chleba. Kniha je udržována na GitHubu a lze ji stáhnout ve formátech PDF či EPUB, a to pod licencí Creative Commons BY-SA 4.0.
Projekt OpenStreetMap po 18 letech na Ubuntu zmigroval své servery na Debian 12 Bookworm. OpenStreetMap od 14. listopadu podporuje také tmavý vzhled (pokud je nastaven na úrovni operačního systému nebo webového prohlížeče).
V těchto odkazech je spousta informací o nastavení jádra, ale stejně - není někde kompletní překlad jednotlivých voleb nastavení?
Nejde o to jak co nastavit, ale čeho se ta sekce týká. Myslím něco takového, ale víc do podrobna :
http://www.fi.muni.cz/~xjurneck/PV090/index.html#volbyTeď si ten strom překládám sám a chci se zeptat - pomohlo by někomu, kdybych to zveřejnil tady na ábíčku? Bylo by to ve stylu toho odkazu, ale trošku víc do hloubky. Je to ale strašná a zdlouhavá práce!!!
Než člově příjde na to co nastavuje v sekci "Code maturity level options", tak se dost zadrbe a pak zjistí, že to je pro něj prakticky na nic (myslím nás LAMY)
Raději to hodím do blogu, na nic odborného si zatím netroufám. Pokud se připojí další, mohlo by z toho něco vzniknout pro všechny. Je tam ale ještě dost položek, kde bude komentář - NEVÍM
Uvidíme - zatím tam hodím to co mám a počkám na ohlas.
Druhak bude lepsi urcite kdyz si to zkompilujes jak to je, make clean && make && make modules_install
pro jadra 2.6 a postupne budes pridavat featury jak chces abys je mel, ja treba svoje jadro 2.6.15.6
kompiloval na 10x. Najednou jsem chtel podporu FUSE, pak zase cele USB jako modul, pro Suspend2, pak patchnout, atd..
pokud si nic zatim nemenil tak zkontroluj jestli je ovladac korenoveho FileSystemu zakompilovany primo v jadre, podpora IDE primo v jadre, a podpora loopbacku to jsou asi hlavni veci co me napadaji ze delaji zacatecnikum problem.
make make install make modules make modules_install modules-update zeditovat /boot/grub/grub.conf (menu.lst) rebootTohle je můj nejoblíbenější postup kompilace jádra. Možná by to ještě chtelo make oldconfig a teprve potom až to, co píšu na začátku
Tiskni Sdílej: