Šifrovací nástroj VeraCrypt v menším vydání 1.26.7 nejen opravuje chyby a aktualizuje podporované algoritmy (podrobnosti v poznámkách vydání), ale také přestává podporovat původní svazky TrueCrypt.
V sobotu 7. října proběhne Maker Faire Liberec, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Mastodon vydal výroční zprávu za rok 2022 (pdf).
Ubuntu Summit 2023 proběhne od 3. do 5. listopadu v Rize.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.12.0. Podrobný přehled novinek v Changelogu.
Linux ve Scratchi. Ne Linux v linuxové distribuci Linux From Scratch, ale Linux bežící v emulátoru procesoru RISC-V ve vizuálním programovacím jazyce Scratch.
Dnes ve 12 hodin začal další ročník CTF (Capture the Flag) soutěže The Catch: "Tentokrát nás kolegové z Forenzní laboratoře zavedou na loď plnou sofistikovaných síťových technologiích, kde soutěžící budou muset zvládnout náročné úkoly. Loď nese jméno našeho skvělého kolegy Josefa Vericha – síťového guru. Tradičně se soutěž koná v říjnu – měsíci kybernetické bezpečnosti."
Konference LinuxDays 2023 proběhne již tento víkend 7. a 8. října v prostorách Fakulty informačních technologií Českého vysokého učení v Praze (FIT ČVUT). Na programu je spousta zajímavých přednášek a workshopů.
Netflix v pátek 29. září odeslal poslední film na DVD (YouTube). Společnost dnes známá jako streamovací služba začala před 25 lety jako půjčovna filmů na DVD. Zákazník si DVD objednal na webových stránkách, odesláno mu ale bylo klasickou poštou. Po zhlédnutí jej vložil do obálky a poslal zpět.
Zero Day Initiative zveřejnila informace o 6 bezpečnostních chybách (1, 2, 3, 4, 5, 6) v MTA Exim. Nejvážnější z nich CVE-2023-42115 má CVSS 9.8. Na opravě chyb se pracuje.
V těchto odkazech je spousta informací o nastavení jádra, ale stejně - není někde kompletní překlad jednotlivých voleb nastavení?
Nejde o to jak co nastavit, ale čeho se ta sekce týká. Myslím něco takového, ale víc do podrobna :
http://www.fi.muni.cz/~xjurneck/PV090/index.html#volbyTeď si ten strom překládám sám a chci se zeptat - pomohlo by někomu, kdybych to zveřejnil tady na ábíčku? Bylo by to ve stylu toho odkazu, ale trošku víc do hloubky. Je to ale strašná a zdlouhavá práce!!!
Než člově příjde na to co nastavuje v sekci "Code maturity level options", tak se dost zadrbe a pak zjistí, že to je pro něj prakticky na nic (myslím nás LAMY)
Raději to hodím do blogu, na nic odborného si zatím netroufám. Pokud se připojí další, mohlo by z toho něco vzniknout pro všechny. Je tam ale ještě dost položek, kde bude komentář - NEVÍM
Uvidíme - zatím tam hodím to co mám a počkám na ohlas.
Druhak bude lepsi urcite kdyz si to zkompilujes jak to je, make clean && make && make modules_install
pro jadra 2.6 a postupne budes pridavat featury jak chces abys je mel, ja treba svoje jadro 2.6.15.6
kompiloval na 10x. Najednou jsem chtel podporu FUSE, pak zase cele USB jako modul, pro Suspend2, pak patchnout, atd..
pokud si nic zatim nemenil tak zkontroluj jestli je ovladac korenoveho FileSystemu zakompilovany primo v jadre, podpora IDE primo v jadre, a podpora loopbacku to jsou asi hlavni veci co me napadaji ze delaji zacatecnikum problem.
make make install make modules make modules_install modules-update zeditovat /boot/grub/grub.conf (menu.lst) rebootTohle je můj nejoblíbenější postup kompilace jádra. Možná by to ještě chtelo make oldconfig a teprve potom až to, co píšu na začátku
Tiskni
Sdílej: