V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
#include <stdio.h> #include <dos.h> /* ci kde to je ta komunikace s portama - uz si nepamatuju :( */ void main (void) { int p; unsigned char val; for (p = 0; p <= 65535; p++) { val = inp(p); printf("na portu %d je hodnota 0x%02X\n", p, val); } }vystup presmeruj do souboru a pak to porovnavej...
#include <stdio.h> #include <sys/io.h> void main (void) { int p; unsigned char val; for (p = 0x100; p <= 0x400; p++) { val = inb_p(p); printf("na portu %d je hodnota 0x%02X\n", p, val); } }Doufám že jsem to přepsal správně
... Taky se to nemusí vůbec chovat jako com port a může se to chovat uplně jinak a přistupovat se na to dá pomocí IN a OUT istrukcí ...No prave ze se to (asi) jako com (a asi ani jako lpt) chovat nebude. Bylo by zbytecne paralelni data ze sbernice serializovat a zase zpet paralelizovat, kdyz se to muze tim jednocipem (8748) cist primo. Otazka zustava, zda adresni dekoder je poskladany z tech hradel okolo, nebo si ta 48 adresu hlida sama. Ale asi by to nestihla, takze ty hradla.
Tiskni
Sdílej: