Byla vydána Beta 1 verze KDE 6 (Plasma, Frameworks a Gear) postavené na Qt 6. Testovat lze například v distribuci KDE Neon. Stabilní verze je plánována na konec února 2024. Předchozí velké vydání 5 vylo vydáno téměř před 10 lety (červenec 2014).
Open-source webmail Roundcube se připojil k balíku aplikací Nextcloudu. Převzetí firmou Nextcloud ale plánováno není, pouze integrace a podpoření vývoje.
Stability AI představila SDXL Turbo, tj. umělou inteligenci pro generování obrázků z textového popisu v reálném čase, viz ukázka na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové major verzi 6. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení a na GitHubu (6.0.0, 6.0.1).
S eDoklady lze mít od ledna 2024 občanku v mobilní aplikaci [Digitální a informační agentura – DIA].
Google představil novou doménu nejvyššího řádu: .meme. Viz například knowyour.meme nebo find.meme.
IKEA představila 3 senzory pro chytrou domácnost: senzor na dveře a okna PARASOLL, bezdrátový pohybový senzor VALLHORN a senzor úniku vody BADRING. Budou kompatibilní s Home Assistant?
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 13.0.0. Přehled novinek v oznámení.
Laboratoře CZ.NIC vydaly novou verzi 4.23.0 aplikace Datovka, tj. svobodné multiplatformní desktopové aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi. Přidána byla podpora pro velkoobjemové datové zprávy (VoDZ) a pro typy datových schránek PFO_ARCH, PFO_AIAT a PFO_AZI. Další novinkou je pamatování velikosti dialogových oken, pozice ovládacích prvků, šířek sloupců a řazení položek
… více »Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 5.20. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (13.0.4) a Thunderbird (115.5), opravuje několik chyb.
#include <stdio.h> #include <dos.h> /* ci kde to je ta komunikace s portama - uz si nepamatuju :( */ void main (void) { int p; unsigned char val; for (p = 0; p <= 65535; p++) { val = inp(p); printf("na portu %d je hodnota 0x%02X\n", p, val); } }vystup presmeruj do souboru a pak to porovnavej...
#include <stdio.h> #include <sys/io.h> void main (void) { int p; unsigned char val; for (p = 0x100; p <= 0x400; p++) { val = inb_p(p); printf("na portu %d je hodnota 0x%02X\n", p, val); } }Doufám že jsem to přepsal správně
... Taky se to nemusí vůbec chovat jako com port a může se to chovat uplně jinak a přistupovat se na to dá pomocí IN a OUT istrukcí ...No prave ze se to (asi) jako com (a asi ani jako lpt) chovat nebude. Bylo by zbytecne paralelni data ze sbernice serializovat a zase zpet paralelizovat, kdyz se to muze tim jednocipem (8748) cist primo. Otazka zustava, zda adresni dekoder je poskladany z tech hradel okolo, nebo si ta 48 adresu hlida sama. Ale asi by to nestihla, takze ty hradla.
Tiskni
Sdílej: