Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
/etc/sysconfig/network/ifcfg.template
ifcfg-eth-id-*
, kde místo hvězdičky je MAC adresa karty. Tyto soubory vám vytvoří YaST, na vás je jen přidat tam ten jeden řádek.
Možná se na mne kvůli tomu budete zlobit, ale myslím si, že pokud jste takový začátečník, že tohle nezvládnete, neměl byste si hrát s takovými věcmi, jako je přenastavování (byť logické) MAC adresy síťové karty. Všechno má svůj čas a dům se nedá stavět od střechy.
Pokud jsem tě správně pochopil, potřebuješ změnit MAC adresu síťovky na takovou, která je evidovaná u tvého poskytovatele připojení?
Zkus v konzoli jako root zadat:
Snad ti to pomůže.
Příště zkus víc hledat, nemusels na řešení tak dlouho čekat.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Nebude to ale fungovat jen do příštího restartu systému?Jo, bude. Pokud se ti to nelibi, tak reseni je napsano nahore. Pokud to neumis, tak to bud nastuduj, nebo si zaplat nekoho, kdo ti to nastavi.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
ifconfig
už je obsolete víc než sedm let, tak ho, prosím, nechme odpočívat v pokoji a použijme raději
ip link set ethX address ...
# uname -a SunOS pit003 5.9 Generic_118558-11 sun4u sparc SUNW,Sun-Fire-V440 # ip bash: ip: command not found... nojo, řeč je o linuxu ... ale fakt nechápu, proč za každou cenu prosazovat
ip
, když průměrná lama jeho možnosti navíc proti ifconfig
ani nechápe, natož aby je využila?
Tiskni
Sdílej: