Společnost OpenAI rozšířila své API o nové audio modely. Nový model pro převod textu na řeč (text-to-speech model) lze bez přihlašování vyzkoušet na stránce OpenAI.fm.
Příspěvek Bezpečnost paměti pro webové fonty na blogu Chrome pro vývojáře rozebírá, proč se pro zpracování webových fontů v Chrome místo FreeType nově používá v Rustu napsaná Skrifa z Fontations.
V pátek 21. a v sobotu 22. března proběhnou Arduino Days 2025, tj. každoroční „narozeninová oslava“ platformy Arduino. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je bude možné na YouTube. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. V sobotu v Praze na Matfyzu.
Komunitná konferencia Bratislava OpenCamp, ktorá sa uskutoční už o tri týždne 5. 4. 2025 na FIIT STU pozná svoj program – návštevníkom ponúkne 3 paralelné behy prednášok a workshopov na rôzne témy týkajúce sa otvoreného softvéru či otvorených technológií.
Časopis MagPi od nakladatelství Raspberry Pi se s číslem 151 přejmenoval na Raspberry Pi Official Magazine. I pod novým názvem zůstává nadále ve formátu pdf zdarma ke čtení.
Japonská SoftBank Group kupuje firmu Ampere Computing za 6,5 miliardy dolarů. Ampere Computing vyrábí 32-128jádrové procesory Ampere Altra a 192jádrové procesory AmpereOne.
Byla vydána (𝕏) nová verze 2025.1a linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení na blogu.
Po půl roce vývoje od vydání verze 47 bylo vydáno GNOME 48 s kódovým názvem Bengaluru. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Vypíchnout lze počáteční podporu HDR, nová výchozí písma Adwaita Sans a Adwaita Mono, přehrávač zvukových souborů Decibely, Pohodu v Nastavení (Digital Wellbeing), …
Engineering Open House v Red Hatu v Brně proběhne v pondělí 31. března [Facebook].
Byla vydána nová stabilní verze 7.2 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 134. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
/etc/sysconfig/network/ifcfg.template
ifcfg-eth-id-*
, kde místo hvězdičky je MAC adresa karty. Tyto soubory vám vytvoří YaST, na vás je jen přidat tam ten jeden řádek.
Možná se na mne kvůli tomu budete zlobit, ale myslím si, že pokud jste takový začátečník, že tohle nezvládnete, neměl byste si hrát s takovými věcmi, jako je přenastavování (byť logické) MAC adresy síťové karty. Všechno má svůj čas a dům se nedá stavět od střechy.
Pokud jsem tě správně pochopil, potřebuješ změnit MAC adresu síťovky na takovou, která je evidovaná u tvého poskytovatele připojení?
Zkus v konzoli jako root zadat:
Snad ti to pomůže.
Příště zkus víc hledat, nemusels na řešení tak dlouho čekat.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Nebude to ale fungovat jen do příštího restartu systému?Jo, bude. Pokud se ti to nelibi, tak reseni je napsano nahore. Pokud to neumis, tak to bud nastuduj, nebo si zaplat nekoho, kdo ti to nastavi.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
ifconfig
už je obsolete víc než sedm let, tak ho, prosím, nechme odpočívat v pokoji a použijme raději
ip link set ethX address ...
# uname -a SunOS pit003 5.9 Generic_118558-11 sun4u sparc SUNW,Sun-Fire-V440 # ip bash: ip: command not found... nojo, řeč je o linuxu ... ale fakt nechápu, proč za každou cenu prosazovat
ip
, když průměrná lama jeho možnosti navíc proti ifconfig
ani nechápe, natož aby je využila?
Tiskni
Sdílej: