Sovereign Tech Fund (Wikipedie), tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří Sambu částkou 688 800 eur.
Společnost OpenAI představila novou řadu svých AI modelů OpenAI o1 navržených tak, aby "strávily více času přemýšlením, než zareagují". Videoukázky na 𝕏 nebo YouTube.
Sailathon 24, tj. hackathon mobilního operačního systému Sailfish OS, proběhne od 27. do 30. září v Praze na Strahově ve školícím centru Silicon Hill.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.5 LTS, tj. páté opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish. Stejně tak Kubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Budgie 22.04.5 LTS, Ubuntu MATE 22.04.5 LTS, Lubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Kylin 22.04.5 LTS, Ubuntu Studio 22.04.5 LTS a Xubuntu 22.04.5 LTS.
Byla publikována veřejná Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby za rok 2023 (pdf).
Byla vydána nová verze 8.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Společnost Juno Computers prodávající počítače s předinstalovaným Linuxem má nově v nabídce linuxový tablet Juno Tab 3. Na výběr je Mobian Phosh, Ubuntu 24.04 (GNOME) a Kubuntu 24.04 (KDE Plasma). Cena začíná na 699 dolarech.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.1. Přehled novinek v Changelogu. Přináší modernizovaný vzhled a ovládání. Přepínat se lze mezi základním a rozšířeným uživatelským rozhraním. NAT nově podporuje IPv6. Linuxový hostitel a host mohou sdílet schránku na Waylandu.
Organizátoři konference LinuxDays 2024 vydali program a zároveň otevřeli registrace. Akce se uskuteční 12. a 13. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích, kde vás čekají přednášky, workshopy, stánky a spousta chytrých lidí. Vstup na akci je zdarma.
Blíží se vydání FreeCADu 1.0. Vydána byla první RC verze tohoto svobodného multiplatformního parametrického 3D CADu. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Mandriva 2006 má tohle taky, to grafický udělátko se jmenuje drakconf.
1) v grafice se instaluje, lze ke konci zkouknout, co je nainstalováno a dovybrat, 2) na konci instalace je seznam nastavení, pokud víte, co máte v počítači, tak byste měl uspět - nebo Vám někdo poradí, 3) pro grafické nastavení je drakconf, případně snad webmin (ten ale - zatim - nepoužívam).
Tak se nebojte ptát a zkoušet
Slackware nemá slovenský inštalátor. (Osobne si myslím, že kto chce inštalovať a spravovať operačný systém, by mal vedieť aspoň trocha po anglicky.)
> 2.po instalacii nakonfiguruje automaticky pripadne v graf. prostredi bez zlozitych odbornych otazok (myslim tym ze nemusim na internete zhanat prikazy na spustenie konfiguracnych utilit)
Sieť sa v Slackware-i konfiguruje pomocou netconfig - ako je popísané v dokumentácii. Ak máš možnosť, tak si ho pusti a povedz, či ti vyhovuje alebo nie a prípadne prečo.
3.v graf prostredi ma nastroje na konfiguraciu Pc.
Konkrétne? Potrebuješ niečo viac ako KDE Control Center?
> Pripadne este aj navod na nastavenie sk (slovakHOWTO) bolo pisane z sk fontom cize v en fonte necitatelne. Za reakcie vopred vdaka.
Mohol by si to objasniť?
Na záver:
P.S.ak by si chcel ti ten open suse napalim ... ozaj neni to piratstvo prepaliť DVD z časopisu?
Tiskni Sdílej: