abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2003 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: x-RW media, k3b a FC5

    Andre avatar 8.5.2006 19:17 Andre | skóre: 3 | blog: andreho_blog
    x-RW media, k3b a FC5
    Přečteno: 143×
    Dobry den, mam problem. Nainstaloval jsem si FC5 a chtel jsem v k3b vypalit data na DVD-RW (emgeton DVD+RW), ale vypalovani se nezdarilo, protoze neumel vymazat RW. Pak jsem zkousel vymazat i CD-RW, ale stejny vysledek. Myslel jsem si, ze je to problem k3b, ale nefunguje ani zadny jiny vypalovaci program.

    Neco podobneho se resilo uz drive http://www.abclinuxu.cz/forum/show/125370 ale zadne kludne vysvetleni tam neni.

    At jsem zkousel, co se dalo, problem jsem nevyresil.

    Nevite, co bych mel udelat, aby se to rozjelo? Nebo ma jeste nekdo takovy problem??

    Odpovědi

    Zdenek.Z avatar 8.5.2006 20:05 Zdenek.Z | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x-RW media, k3b a FC5
    Zkuste s CD-RW cdrecord blank=fast nebo cdrecord blank=all a pošlete výstup.
    10.5.2006 07:23 Andre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x-RW media, k3b a FC5
    Tady dam ten vystup, ale nechapu, proc to smeruje na mechaniku DVD a ne na vypalovacku..
    [xx]# cdrecord blank=all
    Cdrecord-Clone 2.01.01a03-dvd (i686-pc-linux-gnu) Copyright (C) 1995-2005 Jörg S
    chilling
    NOTE: This version contains the OSS DVD extensions for cdrtools and thus may
          have bugs related to DVD issues that are not present in the original
          cdrtools. Please send bug reports or support requests to
          http://bugzilla.redhat.com/bugzilla The original cdrtools author should
          not be bothered with problems in this version.
    scsidev: '/dev/cdrom'
    devname: '/dev/cdrom'
    scsibus: -2 target: -2 lun: -2
    Linux sg driver version: 3.5.27
    Using libscg version 'schily-0.8'.
    cdrecord: Warning: using inofficial libscg transport code version (schily - Red
    Hat-scsi-linux-sg.c-1.85-RH '@(#)scsi-linux-sg.c        1.85 05/05/16 Copyright
    1997 J. Schilling').
    Device type    : Removable CD-ROM
    Version        : 0
    Response Format: 2
    Capabilities   :
    Vendor_info    : 'TOSHIBA '
    Identifikation : 'DVD-ROM SD-M1612'
    Revision       : '1004'
    Device seems to be: Generic mmc2 DVD-ROM.
    cdrecord: Sorry, no CD/DVD-Recorder or unsupported CD/DVD-Recorder found on this
     target.
    [xx]# cdrecord blank=fast
    Cdrecord-Clone 2.01.01a03-dvd (i686-pc-linux-gnu) Copyright (C) 1995-2005 Jörg S
    chilling
    NOTE: This version contains the OSS DVD extensions for cdrtools and thus may
          have bugs related to DVD issues that are not present in the original
          cdrtools. Please send bug reports or support requests to
          http://bugzilla.redhat.com/bugzilla The original cdrtools author should
          not be bothered with problems in this version.
    scsidev: '/dev/cdrom'
    devname: '/dev/cdrom'
    scsibus: -2 target: -2 lun: -2
    Linux sg driver version: 3.5.27
    Using libscg version 'schily-0.8'.
    cdrecord: Warning: using inofficial libscg transport code version (schily - Red                                                                            Hat-scsi-linux-sg.c-1.85-RH '@(#)scsi-linux-sg.c        1.85 05/05/16 Copyright                                                                            1997 J. Schilling').
    Device type    : Removable CD-ROM
    Version        : 0
    Response Format: 2
    Capabilities   :
    Vendor_info    : 'TOSHIBA '
    Identifikation : 'DVD-ROM SD-M1612'
    Revision       : '1004'
    Device seems to be: Generic mmc2 DVD-ROM.
    cdrecord: Sorry, no CD/DVD-Recorder or unsupported CD/DVD-Recorder found on this                                                                            target.
    David Watzke avatar 10.5.2006 07:29 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x-RW media, k3b a FC5
    Musíš mu taky zadat zařízení, ne? :-)
    cdrecord dev=/dev/hdc blank=all # hdc zaměň za svoje
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    10.5.2006 07:39 Andre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x-RW media, k3b a FC5
    Ajoo... :-)). Ale stejne to nepomohlo...

    [xx]# cdrecord dev=/dev/hdd blank=all
    Cdrecord-Clone 2.01.01a03-dvd (i686-pc-linux-gnu) Copyright (C) 1995-2005 Jörg Schilling
    NOTE: This version contains the OSS DVD extensions for cdrtools and thus may
          have bugs related to DVD issues that are not present in the original
          cdrtools. Please send bug reports or support requests to
          http://bugzilla.redhat.com/bugzilla The original cdrtools author should
          not be bothered with problems in this version.
    scsidev: '/dev/hdd'
    devname: '/dev/hdd'
    scsibus: -2 target: -2 lun: -2
    Error trying to open /dev/hdd exclusively ... retrying in 1 second.
    Error trying to open /dev/hdd exclusively ... retrying in 1 second.
    Error trying to open /dev/hdd exclusively ... retrying in 1 second.
    Error trying to open /dev/hdd exclusively ... retrying in 1 second.
    Error trying to open /dev/hdd exclusively ... retrying in 1 second.
    Error trying to open /dev/hdd exclusively ... retrying in 1 second.
    Error trying to open /dev/hdd exclusively ... retrying in 1 second.
    Error trying to open /dev/hdd exclusively ... retrying in 1 second.
    Error trying to open /dev/hdd exclusively ... retrying in 1 second.
    Error trying to open /dev/hdd exclusively ... retrying in 1 second.
    cdrecord: Device or resource busy. Cannot open '/dev/hdd'. Cannot open SCSI driver.
    cdrecord: For possible targets try 'cdrecord -scanbus'.
    cdrecord: For possible transport specifiers try 'cdrecord dev=help'.
    [xx]# cdrecord -scanbus
    Cdrecord-Clone 2.01.01a03-dvd (i686-pc-linux-gnu) Copyright (C) 1995-2005 Jörg Schilling
    NOTE: This version contains the OSS DVD extensions for cdrtools and thus may
          have bugs related to DVD issues that are not present in the original
          cdrtools. Please send bug reports or support requests to
          http://bugzilla.redhat.com/bugzilla The original cdrtools author should
          not be bothered with problems in this version.
    scsidev: 'ATA'
    devname: 'ATA'
    scsibus: -2 target: -2 lun: -2
    Linux sg driver version: 3.5.27
    Using libscg version 'schily-0.8'.
    cdrecord: Warning: using inofficial libscg transport code version (schily - Red Hat-scsi-linux-sg.c-1.85-RH '@(#)scsi-linux-sg.c        1.85 05/05/16 Copyright 1997 J. Schilling').
    scsibus1:
            1,0,0   100) 'TOSHIBA ' 'DVD-ROM SD-M1612' '1004' Removable CD-ROM
            1,1,0   101) 'LITE-ON ' 'DVDRW SHW-16H5S ' 'LS0W' Removable CD-ROM
            1,2,0   102) *
            1,3,0   103) *
            1,4,0   104) *
            1,5,0   105) *
            1,6,0   106) *
            1,7,0   107) *
    
    10.5.2006 08:31 pzad | skóre: 30 | blog: pzad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x-RW media, k3b a FC5
    Nie je nahodou to medium uz namontovane (pokial ano, tak ho treba odmontovat) ? Inak mne dvd+rw k3b nemaze (zahlasi, ze to nie je potrebne) a rovno ho prepise.
    10.5.2006 08:39 Andre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: x-RW media, k3b a FC5
    No nemaze to ani DVD-RW a ani CD-RW. No ale mate pravdu! Odpojil jsem ho a CD-RW jsem smazal. Takze to pokazde, kdyz budu chtit neco palit, tak to budu muset rucne odpojovat?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.