Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
kill -9 $(pidof gmplayer)
co sa tyka toho 'single instance mplayer', trochu som poguglil ale nevyzera to ruzovo http://www.ubuntuforums.org/archive/index.php/t-77329.html
Jsem ještě zblblej z widlí, navíc totem s tím problémy nemá, ale v mplayeru když mám víc klipů, dojde jeden, kliknu na druhej, otevře se další oknoTomu nerozumím. Pokud jsou klipy, které pouštíte, v playlistu, není potřeba na nic klikat. Jestli je pouštíte každý zvlášť, mplayer by měl skončit a okno s přehrávačem by se mělo samo zavřít. Zavírá se i okno s filmem v případě použití playlistu. Jestliže se nezavře, viděl bych to spíš na nastavení prostředí než na mplayer. Můžete zkusit použít jiný desktop nebo se pohrabat v nastavení používaného.
mě ta chyba vadila při spuštění z X.Co myslíte tím spuštěním z X? Kliknete na nějakou ikonu programu, kliknete na film, se kterým je program asociován, nebo provádíte jinou akci? Výpis programu zjistíte jednoduše: v nějakém terminálu v X se přesunete do adresáře s filmem, dáte např. mplayer -v film.avi >vypis.lst 2>chyby.lst a výpis máte v souboru vypis.lst, chybová hlášení v souboru chyby.lst. Jestli to s linuxem myslíte vážně, zkuste nějakou učebnici. Zblbnutí z widlí se dá překonat, chce to vytrvalost a nenechat se odradit (ani při kladení dotazů) Jirka
Tiskni
Sdílej: