Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Možná jste někdo používali jednoduchý jednoúčelový střihač mpeg souborů dvbcut. Jediné co umí, je načíst jeden mpeg soubor a vystříhat z něj pasáže. Já ho používal na předzpracování videa z dvb před encodingem. Výhodou byla rychlost, protože znovu překódovává jen ty části, které je potřeba a většinu kopíruje ze zdroje tak jak jsou.
Na začátek bych chtěl říci, aby nikdo nečekal, že zápisek bude popiskem této klasiky. To si každý může přečíst na stránkách hry nebo na wiki nethacku. Spíše si chci udělat takový průzkum, jak to s oblibou nethacku vypadá u nás.
Tak v současnosti čtu jednu knižku, je to hodně zajímavé čtení a tak bych se chtěl podělit o jeden citátek, který ani možná není úplně offtopic.
Tak jsem zalozil blog, dovedlo me k tomu to jak me na... jedna instalace.
Tak jsem dosta za úkol nainstalovat Domino server. To je takovej produkt od IBM, kdo nezná nepochopi. Tam, kde trochu spravuji(spíš rozbíjím) servery, se rozhodli, že pod linuxem to vyjde levneji.