Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
On ani ten Malý princ není zrovna jednoduché čtení. Obě díla obsahují poměrně vysokou filosofii a rozhodně nepatří do ruky dětem. Dobré je číst Exupéryho později než na škole.
Jinak, když nám na základce nutili Čapka, taky mně moc nebral. Až na střední jsem mohla ocenit jeho genialitu. Časem se také dá nalézt mnoho zajímavých myšlenek i v dětských knihách. Takový Medvídek Pú, třeba, mne fakt překvapil
Zeměplochu jsem nebyla schopná číst donedávna. Bylo to na mne moc abstraktní. Teď se mi to moc líbí a hltám již druhý díl. Dobré asi je nezanevřít na něco co mi hned nesedne a zkusit to číst časem znovu.
... a premisli ... autor myslel?
Jste si tím jist?
Dík za tip. Taky jsem zjistil, že k něčemu se musí dospět časem, aby to padlo na úrodnou půdu. Oni by nám to vé škole "jen tak pro nic za nic" nenutili.
"Konstrukční dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale tehdy, když už nemůžete nic odebrat."
klasickej UNIX ne?
Tiskni
Sdílej: