Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek a fotografie z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2023 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 16. a 17. května ve Zlínu.
Soutěž amatérských robotů Robotický den 2023 proběhne v neděli 4. června v Kongresovém centru Praha.
V Tchaj-peji probíhá počítačový veletrh COMPUTEX 2023. Firmy představují své novinky. Nvidia například superpočítač DGX GH200 AI.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Gajim. Nejvýznamnější novinkou je integrace OMEMO pluginu přímo do jádra aplikace, takže již není třeba plugin samostatně instalovat. Přehled dalších novinek je dostupný na oficiálních stránkách. Gajim je vytvořen v jazyce Python s využitím knihovny GTK a vedle Linuxu jej lze vyzkoušet i na platformách MacOS a Windows.
Komunita KDE představila stránku KDE for Developers pro vývojáře používající KDE aplikace. Postupně byly představeny stránky pro umělce KDE for Creators, děti KDE for Kids a vědce KDE for Scientists.
Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
-d /dev/lirc/0
, když vám to přímo nabízí?
# Customized setings for lirc daemon # The hardware driver to use, run lircd --driver=? for a list DRIVER=default # Hardware driver module to load HWMOD=lirc_serial # The device node that communicates with the IR device. # if you are using lirc_serial, set DEVICE to /dev/ttyS[0-9] # where 0-9 is the serial port your IR receiver is plugged # with devfs enabled DEVICE=/dev/lirc/0 #DEVICE=/dev/lirc/serial # without devfs #DEVICE=/dev/lirc # Serial port for the receiver (for serial driver) # COM1 (/dev/ttyS0) COM_PORT=/dev/ttyS0 DRIVER_OPTS="irq=4 io=0x3f8" # COM2 (/dev/ttyS1) #COM_PORT=/dev/ttyS1 #DRIVER_OPTS="irq=3 io=0x2f8" # COM3 (/dev/ttyS2) #COM_PORT=/dev/ttyS2 #DRIVER_OPTS="irq=4 io=0x3e8 # COM4 (/dev/ttyS3) #COM_PORT=/dev/ttyS3 #DRIVER_OPTS="irq=3 io=0x2e8"modul mam:
/sbin/lsmod | grep lirc
lirc_serial 13456 1
lirc_dev 13824 1 lirc_serial
ps: pamatuju si, ze sem jeste pouzil setserial /dev/ttyS0 uart none
honza
lircd
a mode2
mohou běžet najednou? Jakmile běží lircd, zamkne si /dev/lirc/0
(nebo podobný) a lze komunikovat jen přes lircd
, ne?
V /dev jsou 2 druhy lirc souborů – jeden představuje IR zařízení (ten tam nemusí být, pokud je IR na sériovém portu), to je třeba /dev/lirc/0
. Z tohohle zařízení může číst jen jeden program. Druhý soubor je /dev/lircd
, ten vytvoří při svém spuštění lircd
a odtud čtou příkazy ostatní programy používající lirc – třeba irw
. Myslím, že mode2
se chová stejně jako lircd
, tedy čte přímo ze zařízení, tzn. může běžet buď jeden, nebo druhý.
mode2
mělo číst data z /dev/tty0
a /dev/lirc/0
nemáte, protože vstupní zařízení je sériový port /dev/tty0
.
mode2 -d /dev/…
a pak nakonfigurovat zařízení v /etc/sysconfig/lircd
.
cat
em, snad by něco mohl ukázat logserial
.
Tiskni
Sdílej: