Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
Bohužel ho kope i Linuxu, BFU (sám jsem jim doteď Suse doporučoval) se úprkem vrátí k Widlím a všem kolem začne vykládat, že ten Linux je na hovno, a Windows je o moc lepší.
Bylo by poctive vylozit karty na stul a na rovinu rici neco v tomto smyslu: Pratele, akvizici SuSE Novellem se zmenily priority a SUSE Linux, jak si jej pamatujete jiz neexistuje. Je v rukou velmi male komunity, ktera nema prostredky na to, aby zajistila patricne testovani a ktera se ani neni mozna schopna domluvit na tom, jak ma distribuce vypadat (lepeni "novinek" na dulezita mista do distribuce, ktere jsou - soude dle sve pouzitelnosti - obcas stezi ve stadiu rane betaverze tomu jen nasvedcuje). Prioritou Novellu pro bezna PC je SUSE Linux Enterprise Desktop, ktery ma vsechny atributy profesionalniho OS. Pokud chcete sve PC pouzivat a nemate cas delat vecneho alpha a betatestera, kupujte SLED, da se koupit u techto distributoru: ............ Lide by meli jasno a neztotoznovali by Linux s jakousi distribuci, ktera se meni jako chameleon a prakticky neni sance, aby v libovolne verzi fungovala jako celek nekde blizko ke 100%. To mlceni si vysvetluji jako smes bezradnosti a urazene jesitnosti. Boze, jak rad bych se mylil!
Vidím to podobně. Novell se prostě chová stejně jako ostatní, včetně Microsoftu. Linux už je projekt, v němž jde o těžký prachy.
Tiskni
Sdílej: