abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:33 | Bezpečnostní upozornění

    npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o zranitelnosti CVE-2026-46243 pojmenované CIFSwitch v Linuxu od roku 2007. Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). V upstreamu je již opraveno.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:22 | IT novinky

    Nvidia na své konferenci NVIDIA GTC Taipei 2026 představila řadu novinek. Společně s Microsoftem představili superčip NVIDIA RTX Spark (až 6 144 jader GPU, 20 jader CPU, 1 petaflop AI výkonu v FP4 a 128 GB jednotné paměti). První notebooky a stolní počítače s tímto čipem od Nvidie místo Intelu nebo AMD by se měly na trh dostat na podzim letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:22 | IT novinky

    Na Kickstarteru běží kampaň na podporu kapesního počítače s Linuxem CardputerZero od společnosti M5Stack. Postaven je na Raspberry Pi Compute Module 0. Podporuje moduly M5. Koupit lze s rozšířeními LoRa a CC1101.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Pozvánky

    Tento týden se bude vyznačovat zejména deštěm, a proto vás může zajímat, že již v úterý proběhne 63. Virtuální Bastlírna, která se bude odehrávat přímo v teple vašich domovů a bastlíren. Proto se připojte k této volné otevřené diskuzi bastlířů, techniků, vědců, ve které se probírají novinky a zajímavá témata z techniky. Mezi největší novinky bude tentokrát patrně patřit oznámení hackerského nástroje Flipper One. Zároveň úspěšně probíhá

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Nová verze

    86Box (Wikipedie), tj. emulátor retro počítačů založených na x86, byl vydán ve verzi 6.0. Přibyly například zvuky pevného disku. Na GitHubu jsou vedle zdrojových kódů ke stažení také připravené balíčky ve formátu AppImage.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.6 audio přehrávače Audacious (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový plugin pro procházení soubory, podporu audio formátu Musepack SV8 nebo přechod na build systém Meson.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 15:55 | Nová verze

    Alliance for Open Media vydala verzi 1.0.0 specifikace svobodného videoformátu AV2. Jean-Baptiste Kempf, prezident neziskové organizace VideoLAN stojící za svobodným multiplatformním multimediálním přehrávačem a frameworkem VLC, představil na svém blogu dekodér AV2 s názvem dav2d.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 15:00 | Nová verze

    V aktuálním přehledu vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) bylo oznámeno vydání nové verze 0.2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 14:33 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.5.1. Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1795 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: X + FC5 + GF4200

    22.5.2006 23:04 I'm linux newbie
    X + FC5 + GF4200
    Přečteno: 78×
    Dobrý den, mám problém s ovladači grafické karty nVidia GeForce 4200 Ti, používám Fedora Core 5 s Xorg (X Window System Version 7.0.0), problém spočívá asi v tomhle.

    1)Zkompiloval jsem si vlastní kernel, ve fedoře jede vše co potřebuji, krom akcelerátoru OpenGl. Přidavám vypis: [root@private ~]# glxinfo name of display: :0.0 Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0". Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0". Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0". Error: couldn't find RGB GLX visual

    2)Chybu jsem hledal i v nastavení X serveru: posílám zde: Section "Module" Load "dbe" Load "extmod" Load "fbdevhw" Load "record" Load "freetype" Load "type1" Load "glx" EndSection Section "Device" Identifier "Videocard0" Driver "nvidia" VendorName "Videocard vendor" BoardName "nVidia Corporation NV25 [GeForce4 Ti 4200]" EndSection

    3) Ovladače Nvidia, jsem nainstaloval ze serveru nvida NVIDIA-Linux-x86-1.0-8756-pkg1.run, zkompiloval, vytvořil, vše proběhlo OK.

    Nevím si rady jak rozjet podporu OpenGL, z rpm.livna.org nejdou stahnout moduly, kvuli zkompilovanemu kernelu.

    Za případnou pomoc děkuji! Pokud tu ještě chybí nějaký log můžete napsat

    [root@private nvidia]# cat /proc/driver/nvidia/version NVRM version: NVIDIA Linux x86 Kernel Module 1.0-8756 Wed Mar 29 14:26:26 PST 2006 GCC version: gcc version 4.1.0 20060304 (Red Hat 4.1.0-3)

    Odpovědi

    22.5.2006 23:36 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: X + FC5 + GF4200
    Tato karta s FC5 funguje OK

    Kernel 2.6.16-1.2122_FC5 #1 Sun May 21 15:01:01 EDT 2006 i686 athlon

    Balíčky jsem nepoužíval instalace ovladače nvidia z stránek nvidia
    [petr@soban ~]$ cat /proc/driver/nvidia/version
    NVRM version: NVIDIA Linux x86 Kernel Module  1.0-8756  Wed Mar 29 14:26:26 PST 2006
    GCC version:  gcc version 4.1.0 20060304 (Red Hat 4.1.0-3)
    
    Jinak nějaké chybové hlášky X serveru ?
    23.5.2006 10:16 I'm linux newbie
    Rozbalit Rozbalit vše Re: X + FC5 + GF4200
    Dobrý den ve /var/log/Xorg.0.log jsem našel chybové hlášení tohle to, i když při buildu nvidia ovladaču vše proběhlo úspěšně, vyzkouším znovu přeinstalovat ovladače, ono vše jede, krom toho GLX modulu, děkuji za radu.

    (EE) NVIDIA(0): Failed to initialize the GLX module; please check in your X (EE) NVIDIA(0): log file that the GLX module has been loaded in your X (EE) NVIDIA(0): server, and that the module is the NVIDIA GLX module. If (EE) NVIDIA(0): you continue to encounter problems, Please try (EE) NVIDIA(0): reinstalling the NVIDIA driver.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.