Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Zdarec mam na serveru 64bit AMD s radicem SATA Sill 3114 (A8N-SLI) na slackware to facha. Je to file,dhcp,dns server ma cenu prechazet na 64bit distro?Pokud to funguje a nechceš do toho rýpat, pak klidně zůstaň na 32bitech. Ale jestli máš čas a chuť, tak zkus 64bit. Nečekej žádný dramatický nárůst výkonu. Nic kloudnějšího se na to říct nedá
S debianem 64bit jsem to nerozbehal dostal jsem tip na fedoru... prinese mi to neco jineho nez starosti?Starosti jsou vžycky a se vším.
Jak je pripadne na tom fedora 64bit s podporou hw?Dost podobně jako ostatní (dostatečně nové) distribuce. Je to dáno kernelem, Xkama, hotplug skriptama, udev, initskriptama apod. Já ji používám na 64bitu a nestěžuju si.
Tohle distro moc neznam i kdyz jsem zacinal na RH 6.2 Je hodne jine oproti slackwaru?Slackware znám jen z vyprávění, takže nevím. Ale rozdíl oproti RH 6.2 je DRAMATICKÝ (k lepšímu). Zůstala snad jen _koncovka_ .rpm u balíčků.
Mam jeste na roznehani tyden tak nevim jestli experimentovat nebo ne.To neví nikdo, ale Fedoru nainstaluješ cca za hodinu. Pak vylaď repozitáře (s tím ti klidně pomůžu), dej yum update a po několika hodinách budeš mít dost dobrý základ
Tiskni
Sdílej: