abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    26.12. 18:44 | Komunita

    Od soboty do úterý probíhá v Hamburku konference 39C3 (Chaos Communication Congress) věnovaná také počítačové bezpečnosti nebo hardwaru. Program (jiná verze) slibuje řadu zajímavých přednášek. Streamy a záznamy budou k dispozici na media.ccc.de.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.12. 13:22 | Zajímavý software

    Byl představen nový Xserver Phoenix, kompletně od nuly vyvíjený v programovacím jazyce Zig. Projekt Phoenix si klade za cíl být moderní alternativou k X.Org serveru.

    🇨🇽 | Komentářů: 7
    26.12. 13:11 | Nová verze

    XLibre Xserver byl 21. prosince vydán ve verzi 25.1.0, 'winter solstice release'. Od založení tohoto forku X.Org serveru se jedná o vůbec první novou minor verzi (inkrementovalo se to druhé číslo v číselném kódu verze).

    🇨🇽 | Komentářů: 0
    26.12. 03:33 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.3. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.12. 14:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.12. 02:11 | Komunita

    Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.12. 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 18:33 | Nová verze

    Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 13:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.41.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.5 (novinky) skriptovacího jazyka Lua (Wikipedie). Po pěti a půl letech od vydání verze 5.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (35%)
     (1%)
     (20%)
     (1%)
     (1%)
     (1%)
     (12%)
     (12%)
     (15%)
    Celkem 161 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 24.12. 15:29
    Rozcestník

    Dotaz: Bluetooth Discovery Service

    15.7.2006 11:58 Mayo | skóre: 1
    Bluetooth Discovery Service
    Přečteno: 492×
    Používam SUSE 10.1, KDE 3.5.3, kdebluetooth-0.99.0svn555671-2, bluez-libs-3.1.2, bluez-utils-3.1.2 a EPOX USB Bluetooth dongle.

    Pred upgradom z KDE 3.5.1 a staršími verziami kdebluetooth, bluez-libs a utils fungoval bluetooth skvelo. Potom v KDE 3.5.3 nefungoval v Konquerori zapis: bluetooth:/ (Vyhadzovalo to malformed url). Pomohol práve upgrade kdebluetooth, bluez-libs a utils z SUSE Factory.

    Teraz mi však pre zmenu nefunguje discovery service. Teda viem vyhľadať bluetooth zariadenia z PC ale žiadne zariadenie nevie nájsť PC. Nastavenia v yaste pritom vyzerajú OK.

    Akurát pri restate bluetooth daemona som si všimol:

    # rcbluetooth restart

    Starting bluetooth: hcid sdpd hidd hid2hci opdsyntax error line 14 rfcomm pand dund

    Vie niekto poradiť, kde môže byť problém?

    Odpovědi

    15.7.2006 12:07 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bluetooth Discovery Service
    Že by se podívat do toho skriptu no a hledat co se z něho spouští a podívat se s jakýmy parametry asi je tam někde zapsaná špatná syntaxe nějakého konfiguráku.
    Akurát pri restate bluetooth daemona som si všimol:

    # rcbluetooth restart

    Starting bluetooth: hcid sdpd hidd hid2hci opdsyntax error line 14 rfcomm pand dund

    Případně konfiguráky smazat a skusit vše nakonfigurovat znovu.
    21.7.2006 11:45 Mayo | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bluetooth Discovery Service
    Problém s chybou na riadku 14 bol v /etc/bluetooth/rccomm.conf. Ale riešenie môjho problému nachádzalo priamo na hardisku:
    These latest packages are updates to version 3.1, which brings some different configuration options.

    WARNING: the YaST2 bluetooth module will not function correctly with these packages, especially the PIN and the security settings will not work out of the box.

    You have to either: - set your pin in /etc/bluetooth/hcid.conf: security auto; passkey "your_PIN"; - set security to "user" in hcid.conf: security user; and then start passkey-agent before trying to pair your device: passkey-agent --default your_PIN

    Passkey-agent won't exit once the device is paired, you have to abort it with CTRL-C.

    This is a temporary solution, until kbluetoothd has support for DBUS and the YaST2 bluetooth module has been updated.

    If you used the YaST2 bluetooth module or updated from an older version, you have to remove the "auth" and "encrypt" lines from hcid.conf, otherwise it probably won't work.

    There are probably some more hidden problems in this new release. If you find some of them, don't hesitate to report a bug on http://bugzilla.novell.com.

    Have a lot of fun...
    21.7.2006 11:49 Mayo | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bluetooth Discovery Service
    ešte dodám, že je treba po zmene v hcid.conf zmazať adresár: /var/lib/bluetooth/00:11:67:1C:DE:0D (nahradit adresou vasho bt zariadenia) a zrestartovat daemona: /etc/init.d/bluetooth restart

    potom pouzit ten passkey-agent

    a

    a možme parovat zariadenie (mobil).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.