Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
no budete se divitAno, tato informace je správná
Takže znovu:
1) těch informací je veeeelmi málo; evidentně neznáte způsob startu linuxu, to se pak těžko vysvětluje; existují tzv. runlevels, číslované 0 -6; při startu se startuje default runlevel - u Suse 5, takže se spouští skripty z adresáře /etc/rc.d/rc5.d. Kam a jak jste geniálně nacpal spuštění win sw, to nikdo z přítomných opravdu nemůže tušit
2) pokud to pomůže, spustit jednouživatelský mód (runlevel 1) můžete zadáním boot parametru S (jako single); ale viz. bod 1 není jisté, jestli tím obejdete ten Váš zásah
3) není jasné, co ve Vašem podání znamená "nemůžu se přihlásit"
4) není jasné, co ve Vašem podání znamená "ze záchraného DVD se nedá přihlásit"
5) používat na linuxu win sw pro filtrování paketů je jako přelet Atlantiku Stevem Fosetem - asi to je možné, otázkou zůstává za cenu jakých fyzických, duševních a morálních ztrát
6) místo filozofických úvah poskytujte technické informace, je to lepší
Vždyť je tolik alternativ, stačí hledat.Alternativa k NetLimiteru? Napiš prosím aspoň jednu, když jich znáš tolik.
Po první větě dotazu jsem přestal číst dál a (citlivé povahy prominou) konstatuju, že autor je piča.
Já jsem si přečetl titulek a první větu dotazu, dál jsem to nečetl a napsal jsem svou reakci. Nevím, na co se ptáte, nevím proč se ptáte, a dokonce vás ani nemám v úmyslu urážet - prostě jsem jenom na základě titulku a první věty zformuloval svůj osobní názor na váš způsob kladení dotazů a potažmo vaší osobnosti jako celku.
Osobně sice nejsem přesvědčen o tom, "že si nevím rady", ale to většinou posuzují jiní a ať už vím nebo nevím, máte pravdu v tom, že za to nemůžete.
/var/log/
, příkaz dmesg
může hodně napovědět.
/etc/init.d/
a cekat, kdy to vytuhne.
Tiskni
Sdílej: