Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Tento pátek od 14:00 proběhne v Brně na FI MUNI konference DevConf Mini. Na programu je celá řada zajímavých přednášek od testování releasů Fedory, přes super počítače nebo Big Data, až po závody autonomních aut. Konferenci bude možné sledovat i na online streamu.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2023. Adobe Reader, Microsoft SharePoint, Oracle VirtualBox, Tesla, Ubuntu Desktop, Windows 11, macOS, Microsoft Teams, VMWare Workstation. Vše hacknuto. Synacktiv získal 530 000 dolarů a Teslu Model 3.
Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání a na YouTube.
Po 5 měsících vývoje od vydání verze 6.1 byla vydána nová verze 6.2 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Dolphy bylo vybráno na počest amerického jazzového altsaxofonisty, flétnisty a basklarinetisty Erica Dolphyho.
no budete se divitAno, tato informace je správná
Takže znovu:
1) těch informací je veeeelmi málo; evidentně neznáte způsob startu linuxu, to se pak těžko vysvětluje; existují tzv. runlevels, číslované 0 -6; při startu se startuje default runlevel - u Suse 5, takže se spouští skripty z adresáře /etc/rc.d/rc5.d. Kam a jak jste geniálně nacpal spuštění win sw, to nikdo z přítomných opravdu nemůže tušit
2) pokud to pomůže, spustit jednouživatelský mód (runlevel 1) můžete zadáním boot parametru S (jako single); ale viz. bod 1 není jisté, jestli tím obejdete ten Váš zásah
3) není jasné, co ve Vašem podání znamená "nemůžu se přihlásit"
4) není jasné, co ve Vašem podání znamená "ze záchraného DVD se nedá přihlásit"
5) používat na linuxu win sw pro filtrování paketů je jako přelet Atlantiku Stevem Fosetem - asi to je možné, otázkou zůstává za cenu jakých fyzických, duševních a morálních ztrát
6) místo filozofických úvah poskytujte technické informace, je to lepší
Vždyť je tolik alternativ, stačí hledat.Alternativa k NetLimiteru? Napiš prosím aspoň jednu, když jich znáš tolik.
Po první větě dotazu jsem přestal číst dál a (citlivé povahy prominou) konstatuju, že autor je piča.
Já jsem si přečetl titulek a první větu dotazu, dál jsem to nečetl a napsal jsem svou reakci. Nevím, na co se ptáte, nevím proč se ptáte, a dokonce vás ani nemám v úmyslu urážet - prostě jsem jenom na základě titulku a první věty zformuloval svůj osobní názor na váš způsob kladení dotazů a potažmo vaší osobnosti jako celku.
Osobně sice nejsem přesvědčen o tom, "že si nevím rady", ale to většinou posuzují jiní a ať už vím nebo nevím, máte pravdu v tom, že za to nemůžete.
/var/log/
, příkaz dmesg
může hodně napovědět.
/etc/init.d/
a cekat, kdy to vytuhne.
Tiskni
Sdílej: