abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | IT novinky

    Přední technologické společnosti (Adobe, Cadence, Capital One, Cisco, Cloudera, Cloudflare, Cognition, CrowdStrike, Databricks, Dell Technologies, DoorDash, Elastic, HPE, Hugging Face, IBM, LangChain, Linux Foundation, Microsoft, NAVER, NetApp, Nous Research, NVIDIA, OpenClaw, Palantir, Palo Alto Networks, Red Hat, Reflection AI, Salesforce, SAP, ServiceNow, Siemens, SK Telecom, Snowflake, SpacexAI, Synopsys, Thinking

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 18:11 | Zajímavý projekt

    Krabix.cz je online 3D konfigurátor krabiček pro 3D tisk s exportem do STL. Běží přímo v prohlížeči. Nic se neposílá na server.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:00 | Komunita

    Nadace Open Home Foundation spustila veřejnou preview verzi komunitní databáze zařízení pro Home Assistant. Má fungovat jako „Wikipedie pro chytrá zařízení".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | Komunita

    Na stránce nového panelu Firefoxu přibudou nové widgety. Například denně aktualizována interaktivní křížovka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Zajímavý projekt

    PGSimCity (GitHub) je webová 3D vizualizace vnitřního fungování databázového systému PostgreSQL v podobě města. Vytvořena pomocí umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 03:33 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-2.0 a 24.04-1.4. Nová verze 24.04-2.0 již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 14:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-64600 pojmenované RefluXFS (technické detaily) v XFS. Je tam již od verze Linuxu 4.11, tj. rok 2017. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel může editovat libovolný soubor, například klidně zrušit rootovské heslo v /etc/passwd. Videoukázka na Vimeo. V upstreamu je zranitelnost opravena.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    25.7. 13:46 | IT novinky

    OpenAI / ChatGPT má dnes výpadky (OpenAI Status, DownDetector).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 13:00 | Komunita

    Poskytovatel hostingu svobodných/open-source projektů Codeberg po hlasování na valné hromadě vydal stanovisko k využívání LLM. Kvůli vytěžování infrastruktury a rostoucím cenám hardwaru, ale také hrozbám pro spolupráci v komunitě se k LLM staví kriticky. Nebude poskytovat hosting projektů vytvářených LLM agenty.

    |🇵🇸 | Komentářů: 2
    24.7. 14:22 | Zajímavý projekt

    Jack Dorsey představil (𝕏) open source týmovou komunikační platformu Buzz (GitHub) s cílem snížit závislost na Slacku a GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (24%)
    Celkem 2257 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Tlačítko "zobrazit" v Gnome

    otula avatar 21.8.2006 18:07 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Tlačítko "zobrazit" v Gnome
    Přečteno: 148×

    Kde se dá v Gnome nastavit program, ve kterém se otevřou soubory po kliknutí na "zobrazit"?

    Např.: Nautilus: Chcete spustit soubor.xyz nebo zobrazit jeho obsah? nebo položka "zobrazit" ve File-rolleru a určitě ve spoustě dalších aplikací.

    Mám tam přednastaven program ggv, který je samozřejmě v tomto směru k ničemu, a netuším, kde tohle nastavení mohu změnit.

    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.

    Odpovědi

    21.8.2006 19:22 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tlačítko "zobrazit" v Gnome
    Oni klikači neumí klikat ????

    Pravé tlačítko na ikoně -> otevřít s -> otevřít jinou aplikací a tam si vyberem nebo nastavíme něco jiného.

    Nebo Vlastnosti -> otevřít s -> .....

    On je to problém najít co :-(
    otula avatar 21.8.2006 22:24 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tlačítko "zobrazit" v Gnome

    Opravdu velmi milá odpověď, která opravdu neřeší můj problém. A to, že používám Gnome, neznamená že jsem klikač (pokud teda nejsou klikači všichni, kdo mají tu drzost pracovat v grafickém prostředí)

    Uvedený problém mi vadí hlavně v tom File-rolleru, kdy nemám možnost si prohlédnout různé informační soubory bez toho, abych je někam rozbalil a potom k nim zase zadával cestu v texťáku a následně smazal

    Jinak si Petře můžeš být jist, že například textové soubory určitě nemám asociované s GhostView, takže Vlastnosti -> otevřít s -> s tím vůbec nesouvisí

    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.