Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Nevím, jak se budou programy tvářit na na několik záznamů se stejnou prioritou, ale nejspíš to zvládnou.Proste si vyberou jeden a na nej to poslou. Takze to celkem i funguje, sic neni to tak bezne.
Jenom jestli to dobře chápu:
Máte moje_domena.cz a MX záznam směřující na jeden primární mailserver. Přičemž na tomto stroji "ve skutečnosti" bydlí pouze maily někdo@moje_domena.cz, a přijaté maily pro někdo@cosik.moje_domena.cz se mají přeposílat na jiný mailserver. (Který v DNS nefiguruje.)
Nebo to myslíte jinak? Nejlepší by pro nás blbce bylo nějaké názorné vysvětlení na příkladech typu "co je pro danou mailovou adresu v MX a na jakém stroji mailbox bydlí"...
Nicméně, pokud mají být na nějakém konci tohoto řetězce mailservery na platformě Windows, tak to tu poštu můžete rovnou z části náhodně zahazovat a zbytek přeposílat na náhodně generované adresy. Efekt bude stejný...
Pokud jsem to dobře pochopil, tazatel chce toto: (jediný) MX záznam pro doménu domena.cz
ukazuje na jeho unixový stroj s eximem. Přijde-li na tento stroj mail s adresou příjemce user@domena.cz
, pak
user
, doručí se mail do níuser
, přepošle se mail na počítač neco.domena.cz
(to je ten windowsový stroj); pravděpodobně se v tomto případě navíc požaduje přepsání adresy příjemce na user@neco.domena.cz
, ale tím si nejsem úplně jistýNěco podobného jsem zatím v praxi neřešil, ale předpokládám, že se sendmailem by to byla otázka tak deseti minut studia dokumentace. Tazatel to ale chce v eximu, takže s tím mu neporadím.
pass_router
a redirect_router
. Ale s konkrétní konfigurací už bude muset poradit někdo, kdo zná exim
.
Tiskni
Sdílej: