abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:11 | Nová verze

    Svobodný citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 8. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.93.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:00 | Komunita

    Svobodný operační systém ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, slaví 30. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 11:00 | IT novinky

    Společnost Raspberry Pi má nově v nabídce flash disky Raspberry Pi Flash Drive: 128 GB za 30 dolarů a 256 GB za 55 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 10:22 | Zajímavý software

    Technologie Skip pro multiplatformní mobilní vývoj, která umožňuje vývojářům vytvářet iOS a Android aplikace z jediné Swift a SwiftUI kódové základny, se s vydáním verze 1.7 stala open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 03:33 | Zajímavý software Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 00:11 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 34.0.0 webového prohlížeče Pale Moon (Wikipedie) vycházejícího z Firefoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    21.1. 16:11 | Humor

    Win8DE je desktopové prostředí pro Wayland, inspirované nechvalně proslulým uživatelským rozhraním Metro z Windows 8. Nabízí dlaždicové rozhraní s velkými tlačítky a jednoduchou navigací, optimalizované pro dotyková zařízení. Cílem projektu je přetvořit design operačního systému Windows 8 do funkčního a minimalistického rozhraní vhodného pro každodenní použití na Linuxu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 12
    21.1. 14:33 | Nová verze

    Laboratoře CZ.NIC vydaly Datovku 4.28.0 a Mobilní Datovku 2.6.0. Hlavní novinkou je ukládání rozpracovaných datových zpráv do konceptů. Datovka je svobodné multiplatformní aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    21.1. 14:22 | Zajímavý projekt

    Unix Pipe Game je vzdělávací karetní hra zaměřená na děti a rodiče, která děti učí používat unixové příkazy prostřednictvím interaktivních úkolů. Klíčovým prvkem hry je využití symbolu | pro pipeline neboli 'rouru', který umožňuje propojit výstupy a vstupy jednotlivých unixových příkazů, v tomto případě vytištěných na kartičkách. Předpokládá se, že rodič má alespoň nějaké povědomí o unixových příkazech a jejich provazování pomocí |.

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (5%)
     (0%)
     (10%)
     (21%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (11%)
     (36%)
    Celkem 575 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:24
    Rozcestník

    Dotaz: Modre okno v Tvtime

    1.9.2006 21:37 Vortex
    Modre okno v Tvtime
    Přečteno: 259×
    Prosim o radu mam Tvtime na xorg7 kernel 2.6.17 driver pouzivam radeon pre xorg. Ked zapnem tvtime nastartuje sa mi ale iba modre okno chyba mi tam menu .Plss kto uz toto preluskol?

    Odpovědi

    1.9.2006 21:43 mart
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Modre okno v Tvtime
    - jaka je to distribuce ? - kdyz to spustis z konzoly, nevypise chybejici knihovnu (to je ale mala pravdepodobnost) - mas spravne nastavenou tv kartu? jaky Typ? - treba, kdetv Ti funguje?
    2.9.2006 08:24 Vortex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Modre okno v Tvtime
    mam Gentoo pri starte v konzole vypise toto Running tvtime 1.0.2. Reading configuration from /etc/tvtime/tvtime.xml Reading configuration from /home/milos/.tvtime/tvtime.xml cpuinfo: CPU AMD Sempron(tm) 2800+, family 6, model 8, stepping 1. cpuinfo: CPU measured at 1991,995MHz. tvtime: Cannot set priority to -10: Prístup odmietnutý. xcommon: Display :0.0, vendor The X.Org Foundation, vendor release 70000000 xfullscreen: Single-head detected, pixel aspect will be calculated. xfullscreen: Pixel aspect ratio on the primary head is: 764/755 == 1,01. xfullscreen: Using the XFree86-VidModeExtension to calculate fullscreen size. xfullscreen: Fullscreen to 0,0 with size 1280x1024. xcommon: Have XTest, will use it to ping the screensaver. xcommon: Pixel aspect ratio 1:1. xcommon: Pixel aspect ratio 1:1. xcommon: Window manager is KWin and is EWMH compliant. xcommon: Using EWMH state fullscreen property. xcommon: Using EWMH state above property. xcommon: Using EWMH state below property. xcommon: Pixel aspect ratio 1:1. xcommon: Displaying in a 768x576 window inside 768x576 space. xvoutput: Using XVIDEO adaptor 73: ATI Radeon Video Overlay. speedycode: Using MMXEXT optimized functions. station: Reading stationlist from /home/milos/.tvtime/stationlist.xml videoinput: Using video4linux2 driver 'saa7134', card 'LifeView FlyVIDEO3000' (bus PCI:0000:02:08.0). videoinput: Version is 526, capabilities 5010015. videoinput: Maximum input width: 720 pixels. tvtime: Sampling input at 720 pixels per scanline. xcommon: Pixel aspect ratio 1:1. xcommon: Displaying in a 768x576 window inside 768x576 space. xcommon: Received a map, marking window as visible (62). xcommon: Window fully obscured, marking window as hidden (62). xcommon: Window made visible, marking window as visible (62)

    tip mam Liview od Philipsu
    2.9.2006 10:48 mart
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Modre okno v Tvtime
    mas pridelene prava na video (video0, video1),audio a dsp, popr. radio (jede z uctu roota) chmod go+rw /dev/video

    http://www.abclinuxu.cz/hardware/dir/108 mas ji spravne nastavenou, nacteny moduly ? popr. hledej jinde podle Tveho typu karty

    treba zkus odebrat tvtime a pak ho znova nainstalovat

    na strankach linuxexpres.cz bylo taky o nastaveni tv karet a myslim, ze dokonce o tvtime
    2.9.2006 11:05 Vortex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Modre okno v Tvtime
    No dal som chmod go+rw /dev/video chmod go+rw /dev/video1 chmod go+rw /dev/video2 aj som emerge --unmerge tvtime a znova emerge tvtime stale modra obrazovka zvuk mi ide
    1.9.2006 22:13 Michal Karas | skóre: 45 | blog: /dev/random
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Modre okno v Tvtime
    Od jisté doby mi to v Archu začalo taky blbnout. Když nastavím načítání bttv prostřednictvím /etc/rc.conf, tak tam je jen modrá barva. Musím ten driver reloadnout. Zatím se mi to nechtělo řešit a nahrávám moduly pro BTTV a LIRC až v /etc/rc.local.
    2.9.2006 11:26 Vortex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Modre okno v Tvtime
    modru obrazovku mi zobrazuje aj mplayer pri X11/Xv pri X11 mi film prehraje
    2.9.2006 16:46 Vortex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Modre okno v Tvtime
    Este som zistil ze v kopete mi televizia ide
    3.9.2006 15:18 Vortex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Modre okno v Tvtime
    no Kdetv mi ide aj obraz aj zvuk len s Xvideo Plugin.Ked prepnem na Video4linux2 plugin alebo na Video4linux plugin tak sa mi zobrazi modre okno take iste ako v tvtime.
    3.9.2006 19:31 mart
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Modre okno v Tvtime
    a v tvtime nenabehne menu po stisku praveho mysitka? nektera zmena vyzaduje restart tvtime (prestartovat .. treba zmena tv standardu) jinak se zmena neulozi
    4.9.2006 19:59 Vortex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Modre okno v Tvtime
    ja som restartoval 1600x asi zvuk pocujem obraz nie.V skupine video som driver mam radeon ked pozijem driver radeon vypise ze nevie najst v4v2
    Jiří Němec avatar 4.9.2006 00:09 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Modre okno v Tvtime
    Pro správná práva musíte být ve skupině video. Máte to správně naladěné? Tvtime nezobrazuje šum, místo toho tam je jen modrá plocha.

    Já používám ati-drivers a musel jsem přepnout overlay na Xv, ale to asi u radeonu nebude potřeba.
    Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.
    4.9.2006 19:57 Vortex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Modre okno v Tvtime
    no som vo video mam 3 ucty vo video ked si dam driver radeon tak mi niejde tvtime iba mi da modru obrazovku klik pravy niejde ale zvuk naladenich programov pocujem pri radeone mi niejde ani prehrat film v mplayer pri xv/x11 tiez mi da modru obrazovku ale zvuk filmu pocujem v kopete obraz vidim.Pri fglrx mi ide tvtime ale na spodku mam cierny pruh preto to chcem rozbehnut s radeonom
    6.9.2006 22:02 ..
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Modre okno v Tvtime
    http://www.linuxexpres.cz/tvtime-televize-pro-linux-1 hledej jeste vic info ohledne tve tv karty , vic neporadim :)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.