Byla vydána Beta 1 verze KDE 6 (Plasma, Frameworks a Gear) postavené na Qt 6. Testovat lze například v distribuci KDE Neon. Stabilní verze je plánována na konec února 2024. Předchozí velké vydání 5 vylo vydáno téměř před 10 lety (červenec 2014).
Open-source webmail Roundcube se připojil k balíku aplikací Nextcloudu. Převzetí firmou Nextcloud ale plánováno není, pouze integrace a podpoření vývoje.
Stability AI představila SDXL Turbo, tj. umělou inteligenci pro generování obrázků z textového popisu v reálném čase, viz ukázka na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové major verzi 6. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení a na GitHubu (6.0.0, 6.0.1).
S eDoklady lze mít od ledna 2024 občanku v mobilní aplikaci [Digitální a informační agentura – DIA].
Google představil novou doménu nejvyššího řádu: .meme. Viz například knowyour.meme nebo find.meme.
IKEA představila 3 senzory pro chytrou domácnost: senzor na dveře a okna PARASOLL, bezdrátový pohybový senzor VALLHORN a senzor úniku vody BADRING. Budou kompatibilní s Home Assistant?
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 13.0.0. Přehled novinek v oznámení.
Laboratoře CZ.NIC vydaly novou verzi 4.23.0 aplikace Datovka, tj. svobodné multiplatformní desktopové aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi. Přidána byla podpora pro velkoobjemové datové zprávy (VoDZ) a pro typy datových schránek PFO_ARCH, PFO_AIAT a PFO_AZI. Další novinkou je pamatování velikosti dialogových oken, pozice ovládacích prvků, šířek sloupců a řazení položek
… více »Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 5.20. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (13.0.4) a Thunderbird (115.5), opravuje několik chyb.
iptables -t mangle -A PREROUTING -d ! 192.168.1.1 -i eth1 -j IMQ --todev 0 iptables -t mangle -A PREROUTING -d ! 192.168.1.1 -i eth2 -j IMQ --todev 0 iptables -t mangle -A POSTROUTING -s ! 192.168.1.1 -o eth1 -j IMQ --todev 1 iptables -t mangle -A POSTROUTING -s ! 192.168.1.1 -o eth2 -j IMQ --todev 1Takto mi to bezi bez problemov. Myslim, ze funkcnost imq je celkom jasna a jednoducha, na zariadenie napchas pakety a potom shapujes. Inak je skvele, ze chces od inych aby radili a ked chcu nieco od teba, tak povies, ze nedas
iptables -t mangle -A PREROUTING -i eth0 -j IMQ --todev 0 iptables -t mangle -A POSTROUTING -o eth0 -j IMQ -todev 1 (nebo 0)Pokud máš imq zkompilované ve schématu AB => after nat on PREROUTING and before nat on POSTROUTING, tak ti půjde omezovat jak download, tak i upload na vnitřní síti a na lokálu na serveru na dvou imq0 a 1 , nebo ne jednom imq0, podle toho, kam budeš chtít nacpat ten upload v druhém příkazu. To by jsi mohl i za normálních okolností, ale pokud použiješ schéma AB, tak můžeš na imq zařízení shapovat s pomocí u32 a zdrojových ip a nemusíš používat markování.(pokud ho nyní používáš).
Tiskni
Sdílej: