Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Tento pátek od 14:00 proběhne v Brně na FI MUNI konference DevConf Mini. Na programu je celá řada zajímavých přednášek od testování releasů Fedory, přes super počítače nebo Big Data, až po závody autonomních aut. Konferenci bude možné sledovat i na online streamu.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2023. Adobe Reader, Microsoft SharePoint, Oracle VirtualBox, Tesla, Ubuntu Desktop, Windows 11, macOS, Microsoft Teams, VMWare Workstation. Vše hacknuto. Synacktiv získal 530 000 dolarů a Teslu Model 3.
Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání a na YouTube.
Po 5 měsících vývoje od vydání verze 6.1 byla vydána nová verze 6.2 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Dolphy bylo vybráno na počest amerického jazzového altsaxofonisty, flétnisty a basklarinetisty Erica Dolphyho.
Důležitá pasáž je tam samozřejmě to Wake on LAN - onen magic paket nemá nic společného s IP, musíte ho poslat ze zařízení na stejné LAN jako zapínaný stroj, tedy např. z routeru, který vám zajišťuje internetové připojení.
Prakticky každej dnes prodávanej domácí router tuhletu funkci (tzn že umožňuje budit PC v lokální síti) má, zkus se podívat do jeho administrace.
Tak tohle jsem netušil, přesněji řečeno - nikdy jsem se buzením přes internet netrápil.
Mohlo by ale být podobné řešení, pokud máš doma telefonní linku. Použít buzení přes modem, pokud to deska podporuje (myslím, že vysloužilých modemů se válí všude dost). Ona asi ani nebude potřeba ta tel. linka - já jsem veřejnou IP obětoval pro Sipuru (VoIP škatulka pro 2 telefony s routerem a NAT), takže mám analogovou telefonní přípojku přes net, a měl by tak jít probudit i počítač s vnitřní IP adresou.
No, také jsem to nikdy nepoužíval (jediné, co používám, je buzení mpřes LAN v práci, kdy občas jsou tak dlouhé výpadky elektřiny, že chcípne i UPS, tak potom spouštím přes síť server).
Ale mamka mé bývalé přítelkyně si stěžovala, že se jim sám zapíná počítač. Obvykle odpoledne po práci - že přijde ráno a on běží, i když si je jistá, že ho vypnula. Jednou jsem jí hned ráno volal do práce, a řekla mi, že ve chvíli, kdy zazvonil telefon, se zapnul. Ptám se jí, jestli k němu má připojený modem - že ano. Tak jsem ji nasměroval do BIOSu, a měla tam povoleno buzení přes modem. Stačilo to vypnout a počítač se přestal zapínat
Takže stačí připojit modem, povolit v BIOSu buzení a zavolat na něj
Takže stačí připojit modem, povolit v BIOSu buzení a zavolat na něj
Což se bez telefonní linky dělá dost špatně...
Tiskni
Sdílej: