V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede David Heidelberg, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem … více »
Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.
Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o
… více »Společnost Framework představila nový Framework Laptop 12 s Intel Core Series 3, Thunderbolt 4, Wi-Fi 7, volitelnou čtečkou otisků prstů a podsvícenou klávesnicí s open-source firmwarem ZMK. Objednat lze s předinstalovanou Fedorou 44 KDE Plasma.
Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).
Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).
Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.
Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.
Jak poznám chraněné DVD?Jednoduše spíše jak poznám nechráněné DVD dnes všechny DVD jsou chráněné a je to většinou na nich napsané.
S timhle jsem se jeste nesetkal, ale prijde mi, ze si proste mechanika s DVD nerozumi, a zkusil bych jinou mechaniku. Kdyby byl poskozeny soubor s videem, nemohl by jit prehrat ani na prehravaci.
S jednou ochranou proti kopirovani jsem se setkal, kdyz jsem delal zalozni kopii Encyklopedie Diderot. Tam byly soubory namapovany pres sebe, ze zabiraly celkem nekolikanasobek velikosti CD, a obsahovaly spatne sektory v mistech, ke kterym se nepristupovalo, ty ale nebyly pro pusteni potreba. Ke zkopirovani stacilo cist disk sektor po sektoru, a nahradit vadne sektory nulami.
Vcera jsem si s tim hral az nekdy do 23h.. Pak jsem vzal ten pakl a sel prozkouset vetsinu medii na tom stolnim a VSECHNY co jsem zkusil jeli naprosto bezproblemove. Ale na kompu proste nic.. Schvalne tam mel kamos nejakej origos z pujcovny, tak jsem ho zkusil na PC a naprosto bez problemu... Fakt nechapu...
Zkusim to teda jeste na ty jiny mechanice, ale neverim tomu, ze to bude tim... Jak rikam, pri prohledavani abicka jsem narazil na par diskusi, ktery se tykaly nejakych ochran se stejnym vysledkem. Ale nikde nebylo reseni :-/ Na druhou stranu jsem nenasel ani naznak reseni nikde po inetu a dokonce ani zase tak mnoho diskusi se stejnym problemem. Z toho usuzuji, ze je opravdu spatne neco u me (mozna primo v knihovnach meho Archu).
I kdyz ten windows taky moc nedaval... ach jo.. to se musi dit zrovna mne :-/
A to jsem na ni cetl takove hezke recenze, ze precte a rozlouska naprosto vse.. ach jo...
No nic, zejtra se na to jeste podivam a pak dam vedet, pokud to rozlousknu...
Tiskni
Sdílej: