Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
/opt/kde/bin/kmag
/opt/kde/bin/kttsd
/opt/kde/bin/kmousetool
/opt/kde/bin/kttsmgr
/opt/kde/bin/kmouth
/opt/kde/bin/ksayit
Skús priebežne písať, ako to funguje, či nefunguje. Resp. aký soft by bol potrebný.
Díky oba. Ty nástroje pro Kde jsem už vyzkoušel a na mém fungují. I hlasový výstup, ale ten zatím jen v angličtině. Epos se mi nějak nedaří instalovat (že je chyba hlavně u mne je mi vcelku jasné) v install je: "This script is broken, not understood and temporary. Try "make install". A make install vypíše seznam chyb.
Xgl asi ten její noťas neutáhne (?) to teprve dneska zjistím.
Zatím jsem připsal jen ten odkaz na češtinu, co mi jeden dobrý místní poradil.Jestli by nebylo dobré založit na toto téma FAQ a doplňovat to tam
Zatím jsem připsal jen ten odkaz na češtinu, co mi jeden dobrý místní poradil.Jestli by nebylo dobré založit na toto téma FAQ a doplňovat to tam
Nějak se mi nezdá, že by to bylo téma "častých dotazů". Nevím, možná bych spíš nějaký článek, až ale budu mít o čem. Momentálně si lámu hlavu jak dál a lépe. Možná si na to založím blog (?)No vidíte, vhodnější místo než FAQ není, právě protože se to dá průběžně doplňovat a upravovat. Ještě je tu učebnice, ale tam se to jako speciální téma nehodí. Na slovník je to zase moc rozsáhlé a vůbec mimo. FAQ není myslím třeba brát úplně doslovně, já to chápu jako příručku k určitým konkrétním problémům či otázkám seřazenou podle témat a právě těch otázek (jakési HOWTO). Na rozdíl od učebnice, kde jsou systematicky podávány obecné znalosti. A vůbec, často kladená otázka je relativní... když se FAQ skládají z opravdu těch nejčastěji kladených, tak jsou plné nicneříkajících stupidních keců. Protože opravdu nejčastěji se lidi ptají na nezajímavé stupidity. Chápejme FAQ třeba jako Fair Asked Questions - někdo má problém, který může mít X lidí taky a na jehož řešení se můžou postupně podílet. Článek je taky dobrý nápad, až toho bude víc pohromadě, tj. postupy + zkušenosti.
Tiskni
Sdílej: