Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
#! /bin/sh let N=0 for i in *.* do mv $i $(printf %03d $N).$promenna let N+=1 done exitAle chybi mi tam radek ktery mi vypreparuje koncovku kazdeho souboru a ulozi mi jej do $promenna
promenna="${i##*.}" # od zacatku odstrani vse po posledni tecku
#!/usr/bin/env python import os for number, name in enumerate(os.listdir('.')): base, ext = os.path.splitext(name) newname = '%03d%s' %(number, ext) print name, newname #os.rename(name, newname)Jo a v tom shellovském řešení by se měly doplnit nějaké uvozovky, aby to zvládlo i soubory s mezery v názvu (písničky a filmy to tak občas mívají).
#! /bin/sh let N=0 for i in *.* do k="${i##*.}" mv "$i" $(printf %02d $N).$k let N+=1 done
#! /bin/sh #vysledek se zapise do podadresre ./output, pokud neni, tak se vytvori if [ ! -d "./output" ]; then mkdir ./output fi cp *.* ./output; cd ./output; let N=0 for i in *.* do k="${i##*.}" mv "$i" $(printf %02d $N).$k let N+=1 done
#! /bin/bash # soubory podle masky *.* ocisluje (od 0) a nakopiruje do adresare output mkdir -p output for i in *.*; do cp "$i" "output/$((n++)).${i##*.}" done
#! /bin/bash # soubory podle masky *.* ocisluje (od 0) a nakopiruje do adresare output mkdir -p output for i in *.*; do s=000$[n++] cp "$i" "output/${s:${#s}-3:3}.${i##*.}" done
Tiskni
Sdílej: