Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Nemůžu souhlasit. Mám stejný problém na jednom počítači. 128MB připojím v pohodě, ale při připojování 1GB mi comp zatuhne.
Podle mého je to spíš v hardwaru...
Taky spolehlivě zatuhne copkoli postavené na starších Knoppixech (třeba DSL)
Jediné co můžu poradit, je mít tu flashku ve slotu při startu. Někdy se pak chytne...
Hodně štěstí
A podrobnosti? Zkuste pustit tail -f /var/log/messages
a strčit tam tu flashku.
dmesg
po vlozeni disku To je podle ovladače, zatim jsem zažil sdX
a ubX
, tedy po zasunutí bych zkusil ještě hledat, zda se nevytvořil nějakej dev ... tedy dal bych ls /dev/sd
a čekal, co se mi po zmáčknutí tabu
doplní (na příklad), u mne se většinou ukazuje něco jako
$ ls /dev/sd /dev/sda /dev/sda1
/dev/rda
nebo /dev/rda1
. Teda podle toho, co říkal.
fdisk -l
? (musíte být root)
/dev/sda1
ale (např.) /dev/sda
. Zkuste se podívat, jestli to není váš případ.
/dev/sdb, /dev/sdb1, /dev/sda/K tomu vlozeni USB pred startem systemu --to funguje, ale neni to zrovna OK
dmesg
, zde byste mel videt o jake zarizeni jde.
Jádro 2.4 obecně s USB nemá problémy. Hlavně pozdější verze.
- kliknout na Start
- kliknout na Ovládací panely
- kliknout na Nástroje pro správu
- kliknout na Správa počítače
- zde vybrat Správa disků
Flash disk by zde měl být jako vyměnitelné zařízení. Kliknout do pole pravýn tlačítkem a vybrat vytvořit oddíl a po jeho vytvoření vybrat formátování FAT32. Zformátovat a je hotovo! Převedení FAT32 např. na Ex3 už v Linuxu není problémem.
Smířil jsem se s tím, že některé věci prostě v Linuxu nejdou a nikdy nepůjdou.
Proto využívám Linux jen trochu a Windows převážně, podle toho co právě potřebuji. Pěknou hru si v Linuxu nezahraji, tam funguje jen pár debilních her, které se zpravidla dodávají s OS. Abych byl spravedlivý - tyto blbé hry jsou stejně debilní jako ty dodávané s OS Windows.
Pokud byl problém v tom, že disk nebyl naformátován, tak samosebou nemohl jít připojit. Nevidím důvod, proč by totéž (naformátování) nemohlo jít například pomocí fdisk
u i v linuxu.
PS: zvažte prosím nadužívání tučného písma. Ať už jste Zklamaný, či ne. :)
Tiskni
Sdílej: