abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:33 | IT novinky

    Apple oznámil, že iPhone a iPad jako první a jediná zařízení pro koncové uživatele splňují požadavky členských států NATO na zabezpečení informací. Díky tomu je možné je používat pro práci s utajovanými informacemi až do stupně „NATO Restricted“, a to bez nutnosti instalovat speciální software nebo měnit nastavení. Žádné jiné běžně dostupné mobilní zařízení tak vysokou úroveň státní certifikace dosud nezískalo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    dnes 13:00 | IT novinky

    Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací divize konglomerátu Warner Bros. Discovery (WBD). Netflix to ve čtvrtek oznámil v tiskové zprávě. Jeho krok po několikaměsíčním boji o převzetí otevírá dveře k akvizici WBD mediální skupině Paramount Skydance, a to zhruba za 111 miliard dolarů (2,28 bilionu Kč).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 12:44 | IT novinky

    Americká společnosti Apple přesune část výroby svého malého stolního počítače Mac mini z Asie do Spojených států. Výroba v závodě v Houstonu by měla začít ještě v letošním roce, uvedla firma na svém webu. Apple také plánuje rozšířit svůj závod v Houstonu o nové školicí centrum pro pokročilou výrobu. V Houstonu by měly vzniknout tisíce nových pracovních míst.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    dnes 12:11 | Zajímavý článek

    Vědci Biotechnologické společnosti Cortical Labs vytvořili biopočítač nazvaný CL1, který využívá živé lidské mozkové buňky vypěstované z kmenových buněk na čipu. Po úspěchu se hrou PONG se ho nyní snaží naučit hrát DOOM. Neurony přijímají signály podle toho, co se ve hře děje, a jejich reakce jsou převáděny na akce jako pohyb nebo střelba. V tuto chvíli systém hraje velmi špatně, ale dokáže reagovat, trochu se učit a v reálném čase se hrou

    … více »
    karkar | Komentářů: 8
    dnes 01:55 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:33 | Nová verze

    Ben Sturmfels oznámil vydání MediaGoblinu 0.15.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. MediaGoblin (Wikipedie) je svobodná multimediální publikační platforma a decentralizovaná alternativa ke službám jako Flickr, YouTube, SoundCloud atd. Ukázka například na LibrePlanet.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:44 | Zajímavý software

    TerminalPhone (png) je skript v Bashi pro push-to-talk hlasovou a textovou komunikaci přes Tor využívající .onion adresy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 12:22 | IT novinky

    Před dvěma lety zavedli operátoři ochranu proti podvrženým hovorům, kdy volající falšuje čísla anebo se vydává za někoho jiného. Nyní v roce 2026 blokují operátoři díky nasazeným technologiím v průměru 3 miliony pokusů o podvodný hovor měsíčně (tzn., že k propojení na zákazníka vůbec nedojde). Ochrana před tzv. spoofingem je pro zákazníky a zákaznice všech tří operátorů zdarma, ať už jde o mobilní čísla nebo pevné linky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 03:44 | Komunita

    Společnost Meta (Facebook) předává React, React Native a související projekty jako JSX nadaci React Foundation patřící pod Linux Foundation. Zakládajícími členy React Foundation jsou Amazon, Callstack, Expo, Huawei, Meta, Microsoft, Software Mansion a Vercel.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 01:22 | IT novinky

    Samsung na akci Galaxy Unpacked February 2026 (YouTube) představil své nové telefony Galaxy S26, S26+ a S26 Ultra a sluchátka Galaxy Buds4 a Buds4 Pro. Telefon Galaxy S26 Ultra má nový typ displeje (Privacy Display) chránící obsah na obrazovce před zvědavými pohledy (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (13%)
     (26%)
    Celkem 970 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: MySQL se chova vice nez podivne

    15.10.2006 04:35 --==[FReeZ]==--
    MySQL se chova vice nez podivne
    Přečteno: 178×
    Zkompiloval jsem si mysql-5.0.26, downloadoval jsem ho z oficialnich stranek, vse probehlo uspesne, nainstalovalo se, pote jsem vytvoril skupinu mysql a do ni pridal uzivatele mysql a nastavil mu heslo (ktere uz nikde jinde po mne neni vyzadovano), dale jsem pracoval pod rootem a spustil mysql_install_db.

    Pokud si nastavim jakekoli heslo pro mysql spojeni, tak uz se nemohu pripojit k mysqld, ani pomoci skriptu, ani pres mysql_admin. Po dlouhem zjistovani jsem prisel na to, ze prestaly fungovat kratke zapisy parametru predavanych mysqladmin, cili:
    mysqladmin -u root -p stare_heslo password nove_heslo
    NEFUNGOVALO (user root, host localhost, using password: NO)
    mysqladmin --user=root --password=stare_heslo password nove_heslo
    FUNGOVALO (zmenil jsem heslo pro MySQL)

    nyni po ruznych pokusech uz funguje i kratka varianta (alespon je mi jasne, proc jsou vzdy 2 zpusoby, jak programu predat parametr), nicmene stale pretrvava problem s hesly, ktery spociva v tom, ze mysql_connect nebere ohled na jednotlive parametry, opet priklad:
    
    
    a php mi vrati toto:
    Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]:
     Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)
     in /usr/local/apache2/htdocs/shit.php on line 2
    1
    
    cili vubec se nepredava SQLku host, uzivatel, ani heslo, at delam cokoliv, stale se to pripojuje na localhost, s uzivatelem root a bez hesla.

    Mou otazkou je: v cem by mohl byt problem? Pouzivam nejnovejsi PHP, nejnovejsi Apache i nejnovejsi MySQL (hovorim o nejnovejsich stable verzich), nikde jsem nevygooglil podobny problem a instaloval jsem jak podle sebe, tak (castecne) podle manualu, obe metody selhaly.

    Uzivam SlackWare 11 final, GCC 4.1.1, CPU i686, kernel 2.6.18, drive jsem tu mel starsi verzi MySQL (5.xx) i starsi verzi PHP (4.xx) obe jsem odebral pomoci pkgtool.

    sql jsem spustil takto: "/usr/local/libexec/mysqld -u root" (neni to divne?)

    PS: Kdyz jsem minule naprosto stejnym zpusobem instaloval ty same verze Apache+PHP+MySQL, tak mi to fungovalo, ale to byl SlackWare 10.2 updatovany na SlackWare 11 RC5, nyni mam cistou instalaci Slacku 11 final

    Predem dekuji za Vase namety.

    Odpovědi

    15.10.2006 08:19 jen_zkousim:)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MySQL se chova vice nez podivne
    asi ti moc nepomohu, nebot netusim v cem je problem, ale spustit mysqld jako /usr/bin/mysqld_safe --datadir=/var/lib/mysql by nepomohlo? btw proc spoustis mysqld pod rootem a ne pod mysql userem?
    15.10.2006 18:17 --==[FReeZ]==--
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MySQL se chova vice nez podivne

    Tusim ze standardne si MySQL najde umisteni databaze i bez me pomoci (mam ji v /usr/local/var), ale zkusil jsem tedy mysql_safe:

    /usr/local/bin/mysqld_safe --datadir=/usr/local/var Starting mysqld daemon with databases from /usr/local/var STOPPING server from pid file /usr/local/var/fr33z.pid 061015 17:58:20 mysqld ended

    pote znovu mysqld

    /usr/local/libexec/mysqld -u root --datadir=/usr/local/var
    061015 18:02:35 InnoDB: Started; log sequence number 0 43665
    061015 18:02:35 [Note] /usr/local/libexec/mysqld: ready for connections. Version: '5.0.26-log' socket: '/tmp/mysql.sock' port: 3306 Source distribution

    mysqld se spusti, nicmene stale zustava nepouzitelnym kvuli vyse popsanym problemum, zkusim jeste binarni distribuci MySQL, pro SlackWare vsak zadna neni, tak tedy pouziji balicek pro RedHat a pomoci rpm2tgz jej prevedu.

    Pod rootem to spoustim jen prozatim, az to bude fungovat, postaram se o bezpecnost

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.