Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.
OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).
Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek
… více »Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.
Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.
Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …
Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
< VirtualHost 123.456.789.0:80>
DocumentRoot /home/domena.cz/public_html
ServerAlias *domena.cz
RewriteEngine On
RewriteMap lowercase int:tolower
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?([a-zA-Z0-9\.]*)\.domena\.cz$
RewriteRule ^/(.*)$ %{DOCUMENT_ROOT}/${lowercase:%2}/$1 [L]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?domena\.cz$
RewriteRule ^/(.*)$ %{DOCUMENT_ROOT}/www/${lowercase:$1} [L]
ServerName *domena.cz
ErrorLog /home/domena.cz/logs/error_log
CustomLog /home/domena.cz/logs/access_log common
ScriptAlias /cgi-bin/ /home/domena.cz/cgi-bin/
< Directory /home/domena.cz/public_html>
#Options Indexes IncludesNOEXEC FollowSymLinks
allow from all
< /Directory>
< /VirtualHost>
VIc mi moc neporadi, je zacatecnik ... Zkousel pingovat domenu a fungovalo to. Je mozne, ze muze byt problem u mne? Musim pro kazdou takto vytvorenou domenu pres FTP rucne pridavat nejaky zaznam do DNS nebo staci zapis *.domena.eu. IN A 00.000.000.0 ?? Prikladam jak mam nastavene DNS pro tuto domenu:
$ttl 38400 domena.eu. IN SOA www3.domena.cz. admin.domena.cz. ( 1151179726 3600 15M 1209600 38400 ) domena.eu. IN NS www3.domena.cz. domena.eu. IN A 00.000.000.0 ftp.domena.eu. IN A 00.000.000.0 mail.domena.eu. IN A 00.000.000.0 www.domena.eu. IN A 00.000.000.0 *.domena.eu. IN A 00.000.000.0 domena.eu. IN NS nsv1.domena.cz. domena.eu. IN NS nsv2.domena.cz. domena.eu. IN MX 10 mail.domena.eu. domena.eu. IN MX 20 nsv1.domena.cz. domena.eu. IN MX 30 nsv2.domena.cz.
Tiskni
Sdílej: