3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Ahoj, potřeboval bych poradit s podivným problémem, který se objevil po updatu systému. (ArchLinux, kompilovaný update.)
V KDE mi vždy fungovalo bez problémů globální přepínání klávesnice. I po přechodu na UTF-8 bezvadně funguje. Donedávna se jeho nastavením řídily samozřejmě i programy pro GTK. Když jsem přepnul klávesnici, platilo to i pro Firefox a Thunderbird.
Včera jsem dělal update systému. (Po něm jsem přebootoval.) Od té doby přepínání pro Firefox a Thunderbird neplatí. Používají rozložení klávesnice, se kterým jsem je spustil, a nereagují na změnu. Totéž platí samozřejmě i pro SWT (Eclipse), Wireshark atd. Nejspíš se to opravdu týká GTK jako celku.
Tohle je pro mě nepochopitelné. V Opeře i v Konqueroru rozložení samozřejmě funguje jako dříve - v souladu s globálním přepínačem.
Prosím poraďte mi, co bych mohl zkusit. Mohlo by to souviset s nedávným přechodem na UTF-8 a s nekompatibilitou některých vstupních knihoven?
Omlouvám se, že tu dělám zbytečně rozruch. Ono už je to dávno vyřešeno - třeba na fóru ArchLinuxu. Hledal jsem špatná klíčová slova... Ale aspoň to tu bude napsáno, kdyby tu chtěl hulákat někdo další.
Mně to řešení taky nepomohlo. Pomůže jedině downgrade knihoven, které jsou tam zmíněné. Něco takového se mi ovšem dělat nechce. Zatím žádné rozumné řešení nevidím. Nezbývá než típnout Firefox, přepnout klávesnici a pak ho zase spustit.
Už to funguje. Byla to jen otázka času. Po dnešním updatu je vše v pořádku.
Tiskni
Sdílej: