Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
kdyz si "koupite" program, nainstalujete na vas pocitac, a pak nechate kamarada, at si na vasem pocitaci ten program vyzkousi.To se IMHO nedá považovat za distribuci ve smyslu, jaký se snaží ošetřit tyto licence.
Ci-li pokud jsem to pochopil, tak bych mel byt schopen pouze to co je stale pod LGPL poskytnout - ci-li vezmeme prikald to Smarty - je to sablonovaci system, z toho plyne, ze na nem bude postaven cely projekt. Ale to hlavni to aby vubec neco smarty zobrazovalo, tak musim naprogramovat, to je vsak me dilo a nikomu poskytovat zdrojove kody nemusim.
Ano.
Dopisu ale plugin pro smarty, to je odvozenina a mel bych jej na pozadani poskytnout.
V zasade ano. Nekdy byvaji k licenci pripojene ruzne vyjimky tykajaci se prave pluginu (napr. Wireshark). Pokud je ale rozhrani pro pluginy udelano dost ciste, ze se nepouziva zadny kod ze smarty pri jejich tvorbe, tak ciste teoreticky by je bylo mozne povazovat za samostne dilo mimo smarty (napr. firmware nebo binarni bloby nVidia ovladacu v Linuxu.) Zeptejte se na to autoru.
A pokud tedy vezmu ted nejaky JavaScirpt - treba ten Wysiwig ediotr FCKeditor - tak to je podobne jako CSS soubor, posilam jej klientovi, timpadem to sirim dal a to pak tedy pro me znamena co? Ono kdy to vezmeme, tak vlastne jde asi jen o JavaScripty a CSS, jeliokz jinak vse probiha na serveru a je to tedy uziti, protoze vyleti jen vysledek z kazde funkce, ze?
Opravdu si nejsem prilis jisty. Vzhledem k tomu, ze pouziti editoru vyzaduje prenos JS ke klientovi a jinak to nelze -- je to tedy nutna podminka uziti, tak bych byl v tomto pripade schovivavy a za sireni bych to nepovazoval. On ten editor je totiz sam o sobe na nic. Jeho uziti spociva v zakomponovani do nejakeho webu a zakaznik (HTTP klient) pak vidi jen vystup z toho programu, tj. JS a CSS.
Tiskni
Sdílej: