abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    včera 12:33 | Komunita

    Alex Ellis upozornil 15. března, že firma Docker se chystala zrušit bezplatný hosting open-source projektů na Docker Hubu. Po vlně odporu se představitelé firmy omluvili a posléze byl původní záměr odvolán.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 6
    včera 07:00 | IT novinky

    Ve věku 94 let zemřel Gordon Moore, mj. spoluzakladatel společnosti Intel a autor Moorova zákona.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    24.3. 17:11 | Nová verze

    Mercurial (Wikipedie), software pro SCM (Source Code Management), byl vydán ve verzi 6.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Ve dnech 5. až 7. dubna proběhne konference Mercurial Paris.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.3. 11:55 | IT novinky

    Byly rozdány Ceny Velkého bratra (Big Brother Awards) za rok 2022 pro největší slídily pořádané nevládní organizací Iuridicum Remedium. Dlouhodobý slídil: Microsoft. Firemní slídil: Seznam. Úřední slídil: Nejvyšší správní soud. Výrok Velkého bratra: Marian Jurečka. Pozitivní cena: NoLog.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    24.3. 11:11 | Zajímavý projekt

    Byla představena online vzdělávací platforma Ada Computer Science pro učitele, studenty a kohokoli, kdo se zajímá o informatiku. Stojí za ní Raspberry Pi Foundation a Univerzita v Cambridgi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.3. 09:11 | Bezpečnostní upozornění

    GitHub má nový RSA SSH klíč. Předchozí soukromý klíč byl krátce vystaven na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.3. 08:55 | IT novinky

    Společnost Framework Computer představila (YouTube) nové modulární notebooky: Laptop 13 s Intel Core nebo AMD Ryzen a Laptop 16 (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.3. 19:33 | Nová verze

    Bylo vydáno Ubuntu 20.04.6 LTS, tj. šesté opravné vydání Ubuntu 20.04 LTS s kódovým názvem Focal Fossa. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v přehledu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.3. 14:44 | IT novinky

    Připojit neznámý USB flash disk do počítače může být nebezpečné. Dokonce může jít i o život. Někdo rozeslal ekvádorským novinářům USB flash disky, které po připojení do počítače explodují [BBC, Twitter].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.3. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.4 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Používáte WSL (Windows Subsystem for Linux)?
     (74%)
     (12%)
     (4%)
     (10%)
    Celkem 321 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 24.3. 06:42
    Rozcestník


    Dotaz: Forcedeth x suspend 2

    27.11.2006 18:32 spectrum | skóre: 29 | blog: spectrumblog
    Forcedeth x suspend 2
    Přečteno: 127×
    Zdravím, zřejmě něco dělám špatně, ale už fakt nevím. Hibernace počítače probíhá v pořádku, start také, jediné co mi po hibernaci nefunguje je síť.

    Forcedeth je načtený (je vidět ve výpisu dmesg, navíc jsem ho radši i zkompiloval přímo do jádra..), ifconfig zobrazí korektní výpis. Síť je možné bez problémů restartovat, ping na moji ip adresu také funguje, ale není možné se "dopingat" kamkoliv jinam. Prostě síť je mrtvá. Route je nastavený jako vždy....

    Distribuci mám Debian etch a jádro jsem si zkompiloval a patchnul suspendem 2. Jediné co je trochu nestandardní, ale běžně to funguje je, že mám síť na eth1, na eth0 se mi cpe modul eth1394, protože mám ještě firewire.

    Nějaký nápad prosím? Předem děkuji.

    Odpovědi

    27.11.2006 19:10 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Forcedeth x suspend 2
    No a kam se ty pakety posílají po probuzení ? Asi na eth0 s eth1394 co.

    Jednoduše aby jsi zjistil zda to není ono zakaž v BIOSu eth1394 restartuj vyskoušej síť uspi probuď a vyskoušej síť.
    28.11.2006 01:58 8an | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Forcedeth x suspend 2
    Zkus po probuzení udělat ifconfig eth1 down; ifconfig eth1 up. Nebo ještě lépe shodit a znovu nahodit DHCP klienta.
    If you build an operating system that even an idiot can use, only idiots will use it.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.