abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:55 | Komunita

    Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 04:22 | Komunita

    Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:22 | Nová verze

    Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové major verzi 4.0.0 - The Quattro Release. Videopředstavení na YouTube. Celý desktop shell byl přepsán do Quickshellu. Přidána byla podpora pluginů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    15.8. 13:33 | IT novinky

    Francouzská Ústavní rada zamítla zákaz používání sociálních sítí dětem mladším 15 let. Francouzská obdoba ústavního soudu uvedla, že opatření představuje nepřiměřený zásah do svobody projevu. Francouzský parlament zákaz schválil na konci července, začít platit měl od září. Šlo o první zákaz sociálních sítí pro děti v Evropě. Členové Ústavní rady se domnívají, že ustanovení „představuje zásah, který není přiměřený, nezbytný ani

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.8. 16:33 | Zajímavý projekt

    Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    14.8. 14:33 | IT novinky

    Prusa Research představil nové modely svých 3D tiskáren: Prusa XL+, CORE One+ (Gen 2) a CORE One L+.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.8. 13:33 | Nová verze

    Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.64. Vyzkoušet lze online demo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 03:44 | Nová verze

    NVIDIA na konci ledna vydala v beta verzi nativního linuxového klienta své cloudové herní služby GeForce NOW. Včera oznámila ukončení beta verze a oficiální podporu Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 02:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.5.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 33 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2402 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník


    Dotaz: X server + emulátor Nintenda = 100%ní vytížení CPU

    Milan Vít avatar 9.12.2006 01:05 Milan Vít | skóre: 23 | blog: about:linux | Orlová
    X server + emulátor Nintenda = 100%ní vytížení CPU
    Přečteno: 351×
    Zdravím,

    včera odpoledne se u mě objevil následující problém, s jehož řešením si já ani zkušenější kamarád už vážně nevíme rady, proto jdu poprosit o pomoc Vás :-)

    Až do onoho odpoledne jsem si již pár týdnů hrál díky programu Mupen64 hry určené pro konzoli Nintendo 64, vše běhalo relativně rychle, přibližně 30-40 snímků za vteřinu, což mi stačilo. Téhož dne jsem (nedobrovolně) po delší době restartoval počítač a po startu mě čekalo nemilé překvapení: každá ROMka s hrou byla najednou velmi pomalá, nehratelná (jen asi 3FPS), po započetí emulace se začala kousat myš i klávesnice a nezbylo, než emulátor zabít. Okamžitě následoval pohled do výpisu htopu, který mě ale taktéž překvapil: procesor byl sice vytížený na sto procent, to ano, ale oním žroutem není emulátor, nýbrž Xka, běží-li (respektive, měla-li by běžet) emulace.

    Vyzkoušel jsem následující možnosti řešení, leč ani jedno nebylo úspěšné: smazat konfigurační adresář emulátoru ~/.mupen64, spustit emulátor pod jiným uživatelem, řict emulátoru, aby používal jiný video plugin, a jelikož, jak jsem již říkal, to byl první restart za dlouhou dobu, zkusil jsem i downgradnout balíčky xorg-server a nvidia-drivers, protože jsem si všiml, že se poslední dobou změnily.

    Všechny (snad) relevantní logy jsem umístil sem.

    Poslední informací, která by mohla pomoct k vypátrání viníka, je skutečnost, že (pravděpodobně) od stejné doby mi nefungují klávesové zkratky Ctrl-Alt-Fn, nemohu se tedy dostat na jinou virtuální konzoli. Bohužel nemám tušení, zda-li toto souvisí s výše popsaným problémem.
    „There is no dark side of the Moon really… as a matter of fact it's all dark.“

    Odpovědi

    9.12.2006 22:56 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: X server + emulátor Nintenda = 100%ní vytížení CPU
    A běží HW akcelerace od nvidie ?

    glxinfo ?

    direct rendering: Yes ?

    Pokud ano odinstaluj ovladače od nvidia a nainstaluj SW opengl (mesa) balíčky a přes ně znovu ovladače od nvidia.
    Milan Vít avatar 10.12.2006 00:45 Milan Vít | skóre: 23 | blog: about:linux | Orlová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: X server + emulátor Nintenda = 100%ní vytížení CPU
    Máte pravdu, bylo to tím. Opravdu mě nenapadlo, že to bude taková maličkost. Popravdě mě vůbec nenapadlo, že by to mohlo být tímhle, když dřív HW akcelerace v pohodě fungovala a najednou, zničehonic, fungovat přestala. Ale už jsem i zjistil, co je v tomto případě to 'zničehonic' - chyba v Matrixu zřejmě, při instalaci nVidia ovladačů vypíše portage dvakrát, že mění OpenGL Interface na xorg-x11, přičemž dřív psala, nepletu-li se, jednou změnu na xorg-x11 a pak podruhé na nvidia, což fungovalo. Čili stačí po každém emerge nvidia-drivers zavolat eselect opengl set nvidia a vše funguje normálně :-)

    Omlouvám se tedy za sáhodlouhý popis chyby, na níž stačí odpověď jednou větou - já mám snad na takovéto dotazy patent, a to se pokaždé před odesláním modlím, aby se mi toto už nestalo... Každopádně díky moc :-)
    „There is no dark side of the Moon really… as a matter of fact it's all dark.“

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.