abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:00 | Nová verze

    Všem vše nejlepší do nového roku 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 13:33 | Zajímavý software

    Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.60. Vyzkoušet lze online demo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:11 | Zajímavý článek

    Daniel Stenberg na svém blogu informuje, že po strncpy() byla ze zdrojových kódů curlu odstraněna také všechna volání funkce strcpy(). Funkci strcpy() nahradili vlastní funkcí curlx_strcopy().

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 03:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 25.12.30 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.12. 18:55 | IT novinky

    Společnost Valve publikovala přehled To nej roku 2025 ve službě Steam aneb ohlédnutí za nejprodávanějšími, nejhranějšími a dalšími nej hrami roku 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.12. 16:11 | Komunita

    Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu a listopadu 2025. Zúčastnilo se více než 5000 uživatelů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.12. 03:33 | Bezpečnostní upozornění

    V dokumentově orientované databázi MongoDB byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická bezpečností chyba CVE-2025-14847 aneb MongoBleed.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.12. 23:11 | IT novinky

    Při úklidu na Utažské univerzitě se ve skladovacích prostorách náhodou podařilo nalézt magnetickou pásku s kopií Unixu V4. Páska byla zaslána do počítačového muzea, kde se z pásky úspěšně podařilo extrahovat data a Unix spustit. Je to patrně jediný známý dochovaný exemplář tohoto 52 let starého Unixu, prvního vůbec programovaného v jazyce C.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 16
    29.12. 15:55 | Komunita

    FFmpeg nechal kvůli porušení autorských práv odstranit z GitHubu jeden z repozitářů patřících čínské technologické firmě Rockchip. Důvodem bylo porušení LGPL ze strany Rockchipu. Rockchip byl FFmpegem na porušování LGPL upozorněn již téměř před dvěma roky.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 7
    29.12. 15:44 | Zajímavý software

    K dispozici je nový CLI nástroj witr sloužící k analýze běžících procesů. Název je zkratkou slov why-is-this-running, 'proč tohle běží'. Klade si za cíl v 'jediném, lidsky čitelném, výstupu vysvětlit odkud daný spuštěný proces pochází, jak byl spuštěn a jaký řetězec systémů je zodpovědný za to, že tento proces právě teď běží'. Witr je napsán v jazyce Go.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (30%)
     (1%)
     (28%)
     (1%)
     (1%)
     (1%)
     (10%)
     (10%)
     (18%)
    Celkem 225 hlasů
     Komentářů: 22, poslední včera 15:34
    Rozcestník

    Dotaz: Chyba pri vytvareni inkrementalni zalohy TARem

    10.12.2006 16:51 hrabe
    Chyba pri vytvareni inkrementalni zalohy TARem
    Přečteno: 231×
    Pro zalohovani jsem chtel popuzit standardni zalohovaci konstrukci: tar cf VystupniSoubor -g SouborInformacizMinula AdresarkZabaleni

    Nekolik lidi to tu popsalo a vse jim funguje. Na prvni pohled se zada, ze je vse v poradku, ale kdyz si archiv necham udelat poprve (soubor informaci z minula neexistuje) ocekaval bych, ze bude mit stejnou delku jako kdybych ho nedelal inkrementalni. Bohuzel tomu tak neni, nejen ze je soubor o neco delsi, ale hlavne v nem chybi prazdne adresare, takze se neda pouzit jako obnoveni zalohy, protoze by se spousta adresaru vubec nevytvorila. Nehlede na to, ze kdyz zminenou konstrukci poslu na adresar se soubory pouzivajici diakritiku, zcela zasadne nektere soubory zalohuje neustale, presto ze se nezmenily a na druhou stranu neco nezalohuje vubec. Skonci jakoby v pulce a zbytek ignoruje. Prochazel jsem forum krizem krazem a fakt nevim v cem by mohl byt problem. Pouzivam SUSE 10.1 Verim, ze by tento problem vyresily nejake elegantni zalohovaci programy, ale kdyz jsem se do toho jednou zakous tak by me fakt zajimalo proc to nejde. Predem dekuji za vase rady

    Odpovědi

    Fuky avatar 10.12.2006 19:31 Fuky | skóre: 52 | blog: 4u
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba pri vytvareni inkrementalni zalohy TARem

    I při rozbalování použij -g SouborInformacizMinula a vytvoří se Ti ty prázdné adresáře, po kterých toužíš. Co se týče diakritiky v názvech souborů, tak na to je úplně jednoduchá rada nepoužívat, protože tam v žádném případě nepatří, to samé platí i o mezerách ;-)

    10.12.2006 21:51 pajin | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba pri vytvareni inkrementalni zalohy TARem

    To nemyslíš úplně vážně s tou diakritikou, že? :-)

    Chci vidět jak přinutíš obyčejné uživatele...a copak uživatele, ale vedení firmy..., aby nepoužívali diakritiku a mezery v souborech...to je přežitek dávné doby.

    Tar jsem kdysi zkoušel a incrementální záloha mi právě nefungovala podle mých představ, chvíli jsem bádal, ale nedobádal...

    Nedávno jsem kompletně přešel na zálohovací systém Bacula a je to trochu jiná kategorie, ale to je jenom mimo téma a pro zamyšlení.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.