abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1959 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Gentoo: nefunguje prepnuti z Xek na tty

    4.1.2007 14:50 Botanicus2 | skóre: 2 | blog: Vyber_distra
    Gentoo: nefunguje prepnuti z Xek na tty
    Přečteno: 264×
    Zdravim :)

    V gentoocko mi nejde se klasickym trojhmatem C-A-Fx prepnout na tty, vubec mi nedochazi kde je problem. Uprimne receno nenapada me ani moc co predhotit Googlovi, proste jen ziram...dik moc, J

    Odpovědi

    4.1.2007 15:06 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo: nefunguje prepnuti z Xek na tty
    A co mas za desktop? Me se to ted stalo na Archu, po nejakem updatu. Mam gnome, pod fvwm, twm atd. to funguje, pod gnome ne. Takze asi tak..
    4.1.2007 15:16 Botanicus2 | skóre: 2 | blog: Vyber_distra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo: nefunguje prepnuti z Xek na tty
    Archista? To me tesi, taky jsem, jen jsem dostal testovaci naladu, tak koukam, co v Gentoo noveho ;) Mam Openbox. V Gentoo se mi to nestalo poprve, zatim nikde jinde jsem se s tim sam nesetkal a protoze links, mocp, vim, (...) rulez, tak me to pekne zere...J
    4.1.2007 15:09 Peter S.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo: nefunguje prepnuti z Xek na tty
    mal som ten istý problém - a bolo to v zle nastavenej klávesnici v xorg.conf, môžeš sa pozrieť do logu xservera či tam také niečo nie je...
    4.1.2007 15:15 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo: nefunguje prepnuti z Xek na tty
    Není v xorg.conf použito 'DontVTSwitch on'?
    4.1.2007 15:22 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo: nefunguje prepnuti z Xek na tty
    Nee, jak zjistuju podle prispevku vyse, asi to nebude problem ciste gnome, i kdyz... Od te same doby mi nefunguje prepinani klavesovych skupin (pouzivam gnomacke nastaveni, ne Xorg). Napr. pokud mam otevreny gnome-terminal zmacknu Ctrl-Alt-F12 (tam mam syslog), tak to v terminalu vypise ;7~ a pipne.
    4.1.2007 15:36 Botanicus2 | skóre: 2 | blog: Vyber_distra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo: nefunguje prepnuti z Xek na tty
    Hmmm...tak nejak to nevypada...pro jistotu - ma to byt takhle:
    Section "ServerFlags"
    	Option	"DontVTSwitch"	"off" # C-A-Fx can switch to tty x
    EndSection
    
    4.1.2007 15:25 Radek Podgorny | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo: nefunguje prepnuti z Xek na tty
    XkbDisable na true je quick fix. Jak zprovoznit prepinani do VT, ale mit pri tom XKB (takze i ceskou klavesnici) jsem jeste nemel cas zkoumat...
    4.1.2007 15:40 Botanicus2 | skóre: 2 | blog: Vyber_distra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo: nefunguje prepnuti z Xek na tty
    Aha...takhle vypada na terminalu, kdyz stisknu C-A-F1, pak C-A-F2 a tak dale
    botanicus@localhost ~ $ PQRS;7~;7~;7~;
    
    ...cili problem s nastavenim klavesnice. Nechapu proc. Xorg.conf jsem jen zkopiroval z Archu, kde mi to v pohode jde.
    Section "InputDevice"
    	Identifier	"Generic Keyboard"
    	Driver		"kbd"
    	Option		"CoreKeyboard"
    	Option		"XkbRules"	"xorg"
    	Option		"XkbModel"	"pc105"
            Option          "XkbLayout"     "us,cz(qwerty)"
            Option          "XkbOptions"    "grp:shift_toggle,grp_led:scroll"
    EndSection
    
    OT: taky se vam (Vimisti) stava, ze v mailovym rozhrani treba abicka furt mackate Esc, :, i/a/I..., zkousite oznacovat s v/V a podobne? Uz jsem z toho na Bohnice...
    4.1.2007 18:51 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo: nefunguje prepnuti z Xek na tty
    Zkuste vyhodit grp_led:scroll. Obcas jsem mel problemy pri rucnim nastavovani XkbCompat na blikani LEDEK (neslo prepinat na VT ani menit rozliseni ^M+ ani shodit server ^MBackspace).
    4.1.2007 15:47 Botanicus2 | skóre: 2 | blog: Vyber_distra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo: nefunguje prepnuti z Xek na tty
    xorg.conf o klavesnici:
    (**) Option "XkbRules" "xorg"
    (**) Generic Keyboard: XkbRules: "xorg"
    (**) Option "XkbModel" "pc105"
    (**) Generic Keyboard: XkbModel: "pc105"
    (**) Option "XkbLayout" "us,cz(qwerty)"
    (**) Generic Keyboard: XkbLayout: "us,cz(qwerty)"
    (**) Option "XkbOptions" "grp:shift_toggle,grp_led:scroll"
    (**) Generic Keyboard: XkbOptions: "grp:shift_toggle,grp_led:scroll"
    (**) Option "CustomKeycodes" "off"
    (**) Generic Keyboard: CustomKeycodes disabled
    (II) XINPUT: Adding extended input device "Generic Keyboard" (type: KEYBOARD)
    (II) XINPUT: Adding extended input device "Configured Mouse" (type: MOUSE)
        xkb_keycodes             { include "xfree86+aliases(qwerty)" };
        xkb_types                { include "complete" };
        xkb_compatibility        { include "complete+ledscroll(group_lock)" };
        xkb_symbols              { include "pc+us+cz(qwerty):2+group(shifts_toggle)$
        xkb_geometry             { include "pc(pc105)" };
    
    7.3.2007 17:27 honzaB | skóre: 10 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo: nefunguje prepnuti z Xek na tty
    Koukám, že už je to docela dlouho, co se to řešilo -- nenašel někdo způsob, jak to spravit?
    7.3.2007 20:09 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gentoo: nefunguje prepnuti z Xek na tty
    takhle mi to funguje, kdyz sem mel driver kbd tak mi to nejelo
    Section "InputDevice"
            Identifier      "keyboard"
            Driver          "keyboard"
            Option          "CoreKeyboard"
            Option          "AutoRepeat"    "500 30"
            Option          "XkbRules"      "xorg"
            Option          "XkbModel"      "pc105"
            Option          "XkbLayout"     "us,cz"
            Option          "XkbOptions"    "grp:alt_shift_toggle,grp_led:scroll"
    EndSection
    
    never use rm after eight

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.