Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Řešení dotazu:
alsamixer
. Pomocou šípok choď doprava, až na "External Amplifier" (pozeraj hore vľavo :) ). Malo by tam byť MM (ak nie je stlač M). Program sa ukončuje pomocou ESC.
Spusť alsamixer
. Pomocou šípok choď doprava, až na "External Amplifier" (pozeraj hore vľavo :) ). Malo by tam byť MM (ak nie je stlač M). Program sa ukončuje pomocou ESC.
Ty máš u ACL660 External Amplifier? Já teda ne :(
S hda-intel zvukovkama je problém, teda aspoň co sem zatim na laptopech měl tu smůlu zažít (mj. mam jeden i na stole).
V souborou /etc/modprobe.conf najdi řádek, co začíná
options snd-hda-intela připiš
options snd-hda-intel model=asus position_fix=1Esli tam takový řádek neni, přidej ho. parametr "model" zkus postupně popozměňovat na 3stack, 3stack-dig, 3stack-660, asus, asus-laptop a vyber si ten, kterej funguje nejlíp. Abys moh ten model vyzkoušet, musíš vypnout VŠECHNY programy, co by molhy mít něco společnýho se zvukem, vč. všech mixerů. Pak spusť
# modprobe -r snd-hda-intel # modprobe snd-hda-intela potom
$ alsamixerabys viděl, co je tam za hejblátka. Ještě než pustíš alsamixer (nebo jinej mixer), zkus spustit nějakej program, kterej přehrává zvuk přes alsu, třeba
$ mplayer -ao alsa soubor.mp3Tím se, aspoň u mě, objeví i hejblátko PCM, který tam do tý doby neni
/etc/modprobe.conftak ho prostě vytvoř a pak postupuj podle toho návodu, co sem psal. Esli Ti zvuk nepude vůbec, zkus to nejdřív se sluchátkama, možná že "jen" blbne jack-sense. A to ukazovátko hlasitosti v liště bude nějaký gnome-mixer, či něco podobnýho. Zkus pohledat v nabídce něco okolo multimédií.. -m.
Tiskni
Sdílej: