Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
cat soubor | grep errorje samozrejme zbytecny, pouzij
grep error soubor
. Muzes si vytvorit skript ala logrotate
, ktery po vyhledani puvodni soubor prejmenuje na neco jako soubor.1
atd.
dd if=file.dat bs=1 skip=$last_pos
a ukladať si tú veľkosť súboru niekam?
tail
. Je potřeba, aby ale neustále běžel. Stačí jednou ten soubor přechroustat grep
em a najít tam ty errory a potom spustit a nechat běžet něco jako tento hlídací skript, který už bude kontrolovat jen ty přírůstky a dělat, co je pořeba ...
tail -n 0 -F KontrolovanySoubor | grep error | while read radek; do # zpracovani radku (prirustku) s errorem ... done
tail -500 soubor | grep znacka
, bude li v tom rozmezi znacka je to ok, ale stejne nezjistim radek a navic muzu najit vice znacek, kdyz bude rozsah velky, nebo naopak zadnou. Zda se to trivialni problem, ale nic co by me pozadavky splnovalo me zatim nenapadlo wc -l
na získanie počtu riadkov a potom použiť niečo ako tail_lines = new_lines - old_lines
. Ale to bude asi pri veľkom súbore dosť pomalé (ale asi nie pomalšie ako tail bez --follow).
tail
u se já nebojím, přesně takto, jak sem naznačil, tak to používám. Nevím, čeho se bojíš, toto je Linux a nechat běžet proces na serveru ..., vždyť od toho to je, aby to makalo (samozřejmě, trochu s rozumem). A jestli se bojíš zatížení, tak to je minimální a jestli budeš grepovat jen errory a nebudeš jich mít mraky za vteřinu, tak to PC určitě ustojí.
Jinak na výběr nějakých řádků (od - do) můžeš použít třeba i sed ...
while read
mate pravdu, ale ja to potrebuji na vic serveru a nechci
kontrolovat ze to tam opravdu bezi. Cron mi v tomhle dava jistotu ze se to v urcity cas spusti.
Tiskni
Sdílej: