Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Google oznámil (en), že konverzační AI Bard (Wikipedie) může nyní komunikovat s aplikacemi a službami Google: "Díky nejnovějšímu rozšíření služby může Bard najít a zobrazit relevantní informace z nástrojů společnosti Google, které používáte každý den, jako je například Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google, a to i když jsou potřebné informace v různých aplikacích a službách."
Apache Pinot (GitHub, Wikipedie) dospěl do verze 1.0. Jedná se o realtimeový distribuovaný OLAP datastore navržený tak, aby na OLAP dotazy odpovídal s nízkou latencí.
Byla vydána Java 21 / JDK 21. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 15. Jedná se o LTS verzi. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 39, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 17. října. Nový Fedora Linux přinese GNOME 45, LibreOffice 7.6, GCC 13.2, …
Mam stavajici domaci server, kde bezi jen DNS, NFS, DHCP. Clientske stanice maji sve lokalni profily. Nic specielniho.
Chtel bych, ale zacit migrovat na neco jako Active Directory ve Win server prostredi. Jelikoz LDAP a NIS jsou uz zastarale, tak jsem se rozhodl pro LDAP, kerberos a openAFS
Rad bych se zeptal, jestli je lepsi udelat novy server, kde toto budu nastavovat, nebo jestli to muzu delat na to stavajicim? Nemuzu tim nejak ohrozit stavajici sluzby, ktere jsou potreba pro mou domaci network, jelikoz tady nedelam jen ja a kdyby byl nejaky vypadek, tak by to nebylo nejlepsi.
Dalsi otazkou je to, jestli muzu postupovat po urcitych bodech. Teda nejdrive zprovoznit jednu vec a pak pomalu veci nabalovat. Nekde jsem videl navod na LDAP plus PAM bez kerberosu, tak treba ze bych zacal tim. Pak treba, ze bych pridal ten openAFS. A pak treba nakonec zajistit ten kerberos. Slo by to nejak takto?
Samozrejme vitam vsechny pripominky ci rady, jak to delat jinak.
Jeste jsem zapomnel, ze mi tam bezi samba. Vse je na Debian Stable.
Aha. Jednoduse chci ze soucasne konfigurace servera, ktera nevyuziva zadneho adresaroveho serveru, chci udelat LDAP plus AFS.
Mozna jsem to napsal dost zmatene, ale ma otazka je takova, ze kdyz treba budu konfigurovat ten LDAP a nejak mi to nepujde, tak jestli ty ostatni veci co mi tam ted jedou, budou stale funkcni.
Dale, jsem chtel vedet, jestli ten kerberos musim installovat soucasne s LDAP, nebo se to tam pak da dodat. Konfigurace kerberosu neni asi jednoducha, takze jsem chtel radeji nakonfiguroval LDAP PAM a pak dodat kerberos.
Ale ten link co jsi mi poslal je super. Takze diky moc.
Jeste takova mala otazecka. Jake volit domenove jmeno? Mam zakoupene domenove jmeno napr. test.com.au. Ale nekde jsem cetl, ze na interni sit, je lepsi nazivat domeny jinak, treba test.corp
Nebude pak nejak zmatek v mailech? Aby pak nechodili jako uzivatel@test.corp misto uzivatel@test.com.au?
Tiskni
Sdílej: