Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
/etc/init.d/rc[číslo].d/[jméno_firewall_démona]
a případně také v /etc/boot.d/[jméno_démona]
(takto je to alespoň u mě v SUSE).
b) Jestli má notebook USB nebo CD mechaniku a umí z ní bootovat (a je tak nastavený), pak by mohlo zafungovat nabootovat live distribuci, připojit se k ní přes SSH a dále podle kroku a).
většinou 169.254.něco.něco.pokud vím, tak podobnou "vlastnost" mají jen windows, ještě jsem se nesetkal s linuxovou distribucí, která by si ip adresu sama "vymyslela".
Nemusí se připojovat jako externí. Jde ho vyměnit za disk, který je uvnitř.To by ovšem vyžadovalo opravdu dovedné ručičky a několik hodin bušení kladivem, dostat něco, co má rozměry cca 10*15cm do asi polovičního prostoru (nehledě na min. dvojnásobnou tlouštku) by možná zvládl gynekolog-porodník. to Espinosa: dočasný dhcp server na ntb určitě nebude problém, podle hromady návodů na internetu ho dokáže nakonfigurovat i cvičená opice. Více bych se obával toho, že live distribuce většinou nestartují ssh server automaticky. Osobně se domnívám, že se zapůjčením monitoru a klávesnice/odnesením pc ke kamarádovi budete mít nejméně problémů. Spatným řešením by nemusela být ani redukce nebo externí box umožnující připojení pevného disku k NTB, může se totiž hodit i jindy (a jestli budete testovat nastavení firewallu podobným způsobem, tak něco podobného zcela jistě využijete) Hodně štěstí.
Když se 2 počítače spojí napřímo bez DHCP serveru, většinou si adresu sami přidělí: většinou 169.254.něco.něco.Imho tohle dělá jen Windows, ale ruku za to do ohně nedam
většinou si adresu sami přidělí: většinou 169.254.něco.něco.blbost, a kdyby ne tak nemela by ta adresa bejt spis 192.168.x.x (nebo 172.16.x.x ci 10.x.x.x)??
Žádné z mých live CD nespouští sshd automaticky
Vzpomínám si, že Live Eval CD jedné starší verze SuSE (odhadem tak 9.0) tuto vlastnost mělo, automaticky se konfigurovala síť přes DHCP a spouštěl SSH démon. S příliš příznivým ohlasem se to ale nesetkalo, padaly ostré výrazy jako kritická bezpečnostní chyba… :-)
Tiskni
Sdílej: