abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Nastavení firewallu-zablokování komunikace

    21.1.2007 02:22 InToSSH | skóre: 9
    Nastavení firewallu-zablokování komunikace
    Přečteno: 537×
    Dobrý den, prosím o radu, jak mám na firewallu zablokovat veškerou komunikaci, a povolit jen porty 80,25 a 110? Zkoušel jsem to podle různých návodů zablokovat, i port 80 na zkoušku, ale po bloku se stejne furt dostanu na port 80. Zkoušel jsem všechno, různé kombinace, např. : iptables -A FORWARD -i eth1 --dport 80 -j DROP Ale furt to všechno propouští. Poradte prosím jak to zablokovat. Předem díky za odpovědi.

    Odpovědi

    21.1.2007 08:18 Jooky (inactive) | skóre: 39 | blog: Jooky | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení firewallu-zablokování komunikace
    Ide o PC/server alebo router ?
    21.1.2007 10:07 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení firewallu-zablokování komunikace
    Pokud firewall nastavujete přímo na počítači, ze kterého pochází i ta komunikace, kterou chcete zakázat, pak
    iptables -A INPUT -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT
    iptables -A OUTPUT -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT
    iptables -A OUTPUT --dport 80 -j ACCEPT
    iptables -A OUTPUT --dport 25 -j ACCEPT
    iptables -A OUTPUT --dport 80 -j ACCEPT
    iptables -A OUTPUT --dport 110 -j ACCEPT
    iptables -A OUTPUT -j DROP
    
    Pokud to nastavujete na routeru, pak
    iptables -A FORWARD -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT
    iptables -A FORWARD --dport 80 -j ACCEPT
    iptables -A FORWARD --dport 25 -j ACCEPT
    iptables -A FORWARD --dport 80 -j ACCEPT
    iptables -A FORWARD --dport 110 -j ACCEPT
    iptables -A FORWARD -j DROP
    
    21.1.2007 13:44 InToSSH | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení firewallu-zablokování komunikace
    když jsem se pokoušel zadat
    iptables -A FORWARD --dport 80 -j ACCEPT
    tak mi to napsalo Unknow arg '--dport'
    21.1.2007 13:50 InToSSH | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení firewallu-zablokování komunikace
    jo už to mám:
    iptables -A FORWARD -p tcp,udp --dport 80 -j ACCEPT
    21.1.2007 13:55 InToSSH | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení firewallu-zablokování komunikace
    nicméně to také nefunguje
    21.1.2007 14:25 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení firewallu-zablokování komunikace
    Co znamená „nefunguje“? Odkud a jak to zkoušíte?
    21.1.2007 10:09 Pavel1 | skóre: 33
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení firewallu-zablokování komunikace
    A také je potřeba znát i struktura sítě. Ale jak je z tohoto a dalšího Tvého dotazu zde patrno, pokud si chceš hrát s firewallem, musíš o tom něco málo vědět. Na internetu i zde toho najdeš hodně, i článků. Takže si o tom něco přečti, určitě Ti to pomůže.

    Jinak to pravidlo s DROP (nebo lepší s REJECT) by mohlo být dobré, ale záleží ještě, či eth1 jde ven kde je přesně pravidlo umístěné.
    21.1.2007 13:41 InToSSH | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení firewallu-zablokování komunikace
    No něco o tom vím, přečetl jsem i pár návodů, např na root.cz, ale furt mi to ty porty propouští. Chci to udělat na firewallu na routeru. eth1 je do vnitřní sítě, eth0 je do netu. Struktura sítě je: poskytovatel--AP(wifi)--client(wifi)---ROUTER---AP(vsesmer)----clienti
    22.1.2007 02:01 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení firewallu-zablokování komunikace
    Co je na tom tak těžkého ?
    # Cesta k programu iptables
    IPTABLES="/sbin/iptables"
    
    # Firevall
    /sbin/iptables -X
    /sbin/iptables -F INPUT
    /sbin/iptables -F OUTPUT
    /sbin/iptables -F FORWARD
    /sbin/iptables -t nat -X
    /sbin/iptables -t nat -F POSTROUTING
    /sbin/iptables -t nat -F PREROUTING
    /sbin/iptables -t nat -F OUTPUT
    /sbin/iptables -P INPUT DROP
    /sbin/iptables -P OUTPUT ACCEPT
    /sbin/iptables -P FORWARD DROP
    
    # Routing pouze pro navazana spojeni (stavovy firewall)
    $IPTABLES -A FORWARD -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT
    
    # Pravidla pro povolene sluzby ostatnich PC
    
    # WWW
    $IPTABLES -A FORWARD -p tcp --dport 80 -j ACCEPT
    #SMTP
    $IPTABLES -A FORWARD -p tcp --dport 25 -j ACCEPT
    $IPTABLES -A FORWARD -p udp --dport 25 -j ACCEPT
    #pop
    $IPTABLES -A FORWARD -p tcp --dport 110 -j ACCEPT
    $IPTABLES -A FORWARD -p udp --dport 110 -j ACCEPT
    
    # Sluzbu AUTH neni dobre filtrovat pomoci DROP, protoze to muze
    # vest k prodlevam pri navazovani nekterych spojeni. Proto jej
    # sice zamitneme, ale tak, aby nedoslo k nezadoucim prodlevam.
    $IPTABLES -A FORWARD -p TCP --dport 113 -j REJECT --reject-with tcp-reset #AUTH server
    
    # local
    $IPTABLES -A INPUT -i lo -j ACCEPT
    
    # Pakety od navazanych spojeni jsou v poradku
    $IPTABLES -A INPUT -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT
    
    # Pravidla pro povolene sluzby routeru
    # WWW
    $IPTABLES -A INPUT -p tcp --dport 80 -j ACCEPT
    #SMTP
    $IPTABLES -A INPUT -p tcp --dport 25 -j ACCEPT
    $IPTABLES -A INPUT -p udp --dport 25 -j ACCEPT
    #pop
    $IPTABLES -A INPUT -p tcp --dport 110 -j ACCEPT
    $IPTABLES -A INPUT -p udp --dport 110 -j ACCEPT
    
    # Sluzbu AUTH neni dobre filtrovat pomoci DROP, protoze to muze
    # vest k prodlevam pri navazovani nekterych spojeni. Proto jej
    # sice zamitneme, ale tak, aby nedoslo k nezadoucim prodlevam.
    $IPTABLES -A INPUT -p TCP --dport 113 -j REJECT --reject-with tcp-reset #AUTH server
    Doufám že jsem se nikde nesek jako základ to můžete použít.
    22.1.2007 02:06 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení firewallu-zablokování komunikace
    Ještě jsem zapoměl aby to fungovalo musíte povolit ještě port 53 (DNS)
    #dns
    $IPTABLES -A INPUT -p tcp --dport 53 -j ACCEPT
    $IPTABLES -A INPUT -p udp --dport 53 -j ACCEPT
    
    #dns
    $IPTABLES -A FORWARD -p tcp --dport 53 -j ACCEPT
    $IPTABLES -A FORWARD -p udp --dport 53 -j ACCEPT
    
    26.1.2007 00:03 InToSSH | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení firewallu-zablokování komunikace
    Děkuji za nastavení. Po malých změnách funguje v pořádku.
    22.1.2007 09:38 iji | skóre: 29
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení firewallu-zablokování komunikace
    Pozor na fakt, ze iptables vyhodnocuje pravidla postupne (iptables -A vs. iptables -I, viz man iptables).
    26.1.2007 19:06 InToSSH | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení firewallu-zablokování komunikace
    Díky moc všem za odpovědi. Už to chodí jak má.Akorát malá oprava pro ty co by se firewall nastavovali podle tohoto návodu:

    nedávejte iptables -F FORWARD, smazalo to i další položky, a bez nich nešlo routování. Nejdříve zadejte: iptables -P FORWARD DROP potom zadávejte jednotlivé porty: iptalbes -I FORWARD 1 -p tcp --dport 80 -j ACCEPT.
    26.1.2007 19:29 InToSSH | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení firewallu-zablokování komunikace
    jeste jsem zapomnel na prikaz po tom
    iptables -P FORWARD DROP
    ,je třeba napsat
    iptables -I FORWARD -j DROP
    Bez toho mi to nefungovalo. A potom teprve zadávat povolení pro jednotlivé porty.
    26.1.2007 20:52 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení firewallu-zablokování komunikace
    Samozřejmě že to smaže pravidla co tam jsou to je účel.

    K těm řádkům si musíš přidat ještě svoje nastavení natu a pod....
    26.1.2007 23:48 InToSSH | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení firewallu-zablokování komunikace
    Ja to vyřešil tak, že jsem to smazal, a pak jsem spustil YaST a znovu ulozil nastaveni firewallu a ty pravidla se mi nastavily sami.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.