abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 10:22 | Komunita

    Michael Meeks, CEO společnosti Collabora, na apríla oznámil, nebyl to ale apríl, že nadace The Document Foundation zastřešující vývoj kancelářského balíku LibreOffice vyloučila ze svých řad všechny zaměstnance a partnery společnosti Collabora, tj. více než třicet lidí, kteří po mnoho let přispívali do LibreOffice. Nadace The Document Foundation po několika dnech publikovala oficiální vyjádření. Přiznává pochybení při zakládání

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 05:33 | Pozvánky

    Protože je už po aprílu, můžou strahováci opět zveřejnit program další Virtuální Bastlírny, aniž by připravená témata působila dojmem, že jde o žert. Vězte tedy, že v úterý 14. dubna (změna!!!) od 20:00 proběhne VB, kde se setkají bastlíři, technici, učitelé i nadšenci do techniky a kde i vy se můžete zapojit do družného hovoru, jako by všichni seděli u pomyslného piva. Co mají bastlíři tento měsíc na srdci? Pravděpodobně by nás musel zasáhnout

    … více »
    bkralik | Komentářů: 3
    5.4. 23:33 | Nová verze

    Byla vydána verze 26.1 aneb čtvrtletní aktualizace open source počítačového planetária Stellarium (Wikipedie, GitHub). Vyzkoušet lze webovou verzi Stellaria na Stellarium Web.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.4. 23:00 | Zajímavý projekt

    VOID (Video Object and Interaction Deletion) je nový open-source VLM model pro editaci videa, který dokáže z videí odstraňovat objekty včetně všech jejich fyzikálních interakcí v rámci scény (pády, kolize, stíny...) pomocí quadmaskingu (čtyřhodnotová maska, která člení pixely scény do čtyř kategorií: objekt určený k odstranění, překrývající se oblasti, objektem ovlivněné oblasti a pozadí scény) a dvoufázového inpaintingu. Za projektem stojí výzkumníci ze společnosti Netflix.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 7
    5.4. 05:22 | Zajímavý software

    Design (GitHub) je 2D CAD pro GNOME. Instalovat lze i z Flathubu. Běží také ve webovém prohlížeči.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    5.4. 04:11 | Zajímavý software

    Příspěvek na blogu herního enginu Godot představuje aplikaci Xogot přinášející Godot na iPad a iPhone. Instalovat lze z App Storu. Za Xogotem stojí Miguel de Icaza (GitHub) a společnost Xibbon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    4.4. 04:22 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za březen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    3.4. 16:44 | Nová verze

    ESP-IDF (Espressif IoT Development Framework), tj. oficiální vývojový framework pro vývoj aplikací na mikrokontrolérech řady ESP32, byl vydán v nové verzi 6.0. Detaily na portálu pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.4. 12:33 | Nová verze

    DeepMind (Alphabet) představila novou verzi svého multimodálního modelu, Gemma 4. Modely jsou volně k dispozici (Ollama, Hugging Face a další) ve velikostech 5-31 miliard parametrů, s kontextovým oknem 128k až 256k a v dense i MoE variantách. Modely zvládají text, obrázky a u menších verzí i audio. Modely jsou optimalizované pro běh na desktopových GPU i mobilních zařízeních, váhy všech těchto modelů jsou uvolněny pod licencí Apache 2.0. Návod na spuštění je už i na Unsloth.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 13
    3.4. 03:55 | Nová verze

    Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 3. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (6%)
     (1%)
     (14%)
     (23%)
    Celkem 1230 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: partimage

    8.2.2007 08:04 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    partimage
    Přečteno: 249×
    ahoj,

    mám takový problém - vždy jsem zálohoval pomocí partimage a dokud to byly menší objemy, tak to bylo v pohodě. Teď jsem nainstaloval Etch a trochu jsem to přehnal. Partimage při zálohování rozdělí výsledný tar na bloky po cca 2Gb - to je taky v pohodě, ale pak je v partimage nabídka nerozdělovat po dvou Gb, ale můžu zadat ručně větší bloky - dal jsem 4 Gb.

    A tady nastal problém se zpětným čtením - vzniknul mi asi 3,2 Gb veliký soubor o kterém patrimage tvrdí, že buď není patimage file, nebo je poškozený.

    nevíte někdo jak ho přinuti tento soubor načíst? při zálohování napsal, že záloha byly vytvořena v pořádku, takže poškozený snad není.

    Odpovědi

    8.2.2007 10:29 jan.xxx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: partimage
    Dáváte při obnově první soubor? Vetšinou má koncovku .000
    8.2.2007 10:36 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: partimage
    to dávám - právě když jsem nechal rozdělování podle partimage, tak vznikly dva soubory - jeden s koncovkou 000 , druhý s 001 - dal jsem první a v pohodě.

    Jenže když jsem zálohoval po aktualizaci, tak jsem dal velikost bloku na 4Gb, vytvořil se jeden soubor s koncovkou 000 a ten nefunguje
    8.2.2007 16:11 Čech Antonín | skóre: 17 | blog: CzechTony
    Rozbalit Rozbalit vše Re: partimage
    Strilim od boku, ale na jakem fs je soubor ulozen? Jde prekopirovat nekam jinam? Nectete zalohu ze vzdaleneho uloziste, treba pres nfs nebo sambu? Pokud neni soubor se zalohou porusen, hledal bych problem ve velikosti souboru (vetsi nez 2gb).
    9.2.2007 08:33 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: partimage
    nee - je na ext3 na lokálním disku ve stejném adresáři jako původní zálohy, které fungují

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.