abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:11 | Nová verze

    CrossOver, komerční produkt založený na Wine, byl vydán ve verzi 26. Přehled novinek v ChangeLogu. CrossOver 26 vychází z Wine 11.0, D3DMetal 3.0, DXMT 0.72, Wine Mono 10.4.1 a vkd3d 1.18. Do 17. února lze koupit CrossOver+ se slevou 26 %.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 14:22 | Komunita

    KiCad je nově k dispozici také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo na spouštění a spustit [Mastodon, 𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:22 | Zajímavý projekt

    Šenčenská firma Seeed Studio představila projekt levného robotického ramena reBot Arm B601, primárně coby pomůcky pro studenty a výzkumníky. Paže má 6 stupňů volnosti, dosah 650 mm a nosnost 1,5 kilogramu, podporované platformy mají být ROS1, ROS2, LeRobot, Pinocchio a Isaac Sim, krom toho bude k dispozici vlastní SDK napsané v Pythonu. Kompletní seznam součástek, videonávody a nejspíš i cena budou zveřejněny až koncem tohoto měsíce.

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 5
    dnes 11:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 36.0, tj. první stabilní verze nové řady 36, svobodného multimediálního centra MythTV (Wikipedie). Přehled novinek a vylepšení v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 04:44 | Nová verze

    Byl vydán LineageOS 23.2 (Mastodon). LineageOS (Wikipedie) je svobodný operační systém pro chytré telefony, tablety a set-top boxy založený na Androidu. Jedná se o nástupce CyanogenModu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 03:44 | IT novinky

    Od března budou mít uživatelé Discordu bez ověření věku pouze minimální práva vhodná pro teenagery.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    včera 23:43 | IT novinky

    Evropská komise (EK) předběžně shledala čínskou sociální síť pro sdílení krátkých videí TikTok návykovým designem v rozporu s unijním nařízením o digitálních službách (DSA). Komise, která je exekutivním orgánem Evropské unie a má rozsáhlé pravomoci, o tom informovala v tiskovém sdělení. TikTok v reakci uvedl, že EK o platformě vykreslila podle něj zcela nepravdivý obraz, a proto se bude bránit.… více »

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    včera 18:33 | Nová verze

    Offpunk byl vydán ve verzi 3.0. Jedná se o webový prohlížeč běžící v terminálu a podporující také protokoly Gemini, Gopher a RSS. Přibyl nástroj xkcdpunk pro zobrazení XKCD v terminálu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:22 | Zajímavý projekt

    Promethee je projekt, který implementuje UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) bindingy pro JavaScript. Z bootovacího média načítá a spouští soubor 'script.js', který může používat UEFI služby. Cílem je vytvořit zavaděč, který lze přizpůsobit pomocí HTML/CSS/JS. Repozitář se zdrojovými kódy je na Codebergu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Bezpečnostní upozornění

    Zpráva Justičního výboru Sněmovny reprezentantů upozorňuje na cenzurní kampaň Evropské komise, mířenou proti svobodě projevu na sociálních sítích. V dokumentu se uvádí, že se Evropská komise během posledních šesti let účastnila více než 100 uzavřených jednání, během nichž po platformách požadovala úpravy pravidel moderování obsahu, přičemž toto úsilí Komise zahrnovalo i cenzuru politických názorů a pravdivých informací. Výbor zdůrazňuje, že tento přístup Bruselu ohrožuje ústavou zaručená práva Američanů na svobodu projevu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 11
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (19%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (26%)
     (3%)
     (4%)
     (2%)
     (12%)
     (28%)
    Celkem 826 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: LAN via BT

    12.2.2007 00:08 goodoldalex | skóre: 5 | Bratislava
    LAN via BT
    Přečteno: 959×
    Ahojte,

    mam tu dva pocitace s Kubuntu - desktop a notebook, oba vybavene funkcnym bluetooth. Chcem vytvorit "wireless LAN" s pomocou bluetooth medzi tymito dvoma pocitacmi, aby som mohol pouzivat remote desktop. Vie mi niekto poradit ako na to?

    Diky.

    Odpovědi

    CIJOML avatar 12.2.2007 00:16 CIJOML | skóre: 58 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LAN via BT
    pouzij demona pand
    12.2.2007 01:02 goodoldalex | skóre: 5 | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LAN via BT
    Uf, diky, vies mi s tym trochu pomoct? Pozeram man pand ale vobec nerozumiem ako postupovat pri tvorbe siete.
    Josef Kufner avatar 12.2.2007 16:00 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LAN via BT
    Mezi PC jsem to nezkoušel, ale Palm k notebooku připojuju pomocí ppp. Nastavil jsem to díky tomuhle návodu: http://pizza.cs.ucl.ac.uk/~szachari/btpalmlinux.html

    Možná ti to k něčemu bude.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    12.2.2007 16:03 maleprase | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LAN via BT
    popsane je to napriklad tady http://www.gentoo.org/doc/en/bluetooth-guide.xml kapitola: Setting up a Personal Area Network (PAN)
    12.2.2007 16:05 maleprase | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LAN via BT
    Luboš Doležel (Doli) avatar 12.2.2007 16:29 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LAN via BT
    Popisoval jsem to v jedněch Distribučních novinkách tady na AbcL.
    15.2.2007 00:18 goodoldalex | skóre: 5 | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LAN via BT
    Dik za rady, ale zial som neuspel :( Skusal som ten druhy navod na gentoo a ked som sa dostal k bnep0 tak reakcia bola takato:

    root@alex-desktop:~# ifconfig bnep0 192.168.2.1 SIOCSIFADDR: No such device bnep0: ERROR while getting interface flags: No such device root@alex-desktop:~# ifconfig bnep0 bnep0: error fetching interface information: Device not found

    Neviem tak uplne co to znamena. Navyse ked spustam PAND s parametrami ako su opisane v clanku, oba pocitace na chvilu ukazu ikonu bluetooth ale ta rychlo zmizne.

    Nevie niekto co s tym? :(
    CIJOML avatar 15.2.2007 01:50 CIJOML | skóre: 58 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LAN via BT
    nemas ty pocitace navzajem sparovane
    e.lisak avatar 15.2.2007 09:36 e.lisak | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LAN via BT
    nejdriv musis rozjet BT na obou (hcid) pak pust sdpd a nakonfiguruj sluzby (sdptool add nap na pc sdilejicim net) a pak
    pand -s
    na serveru a
    pand -c (bdaddr)
    nebo
    pand --search -Q -z
    na klientu

    a az tohle vsechno udelas, tak pak teprve budes mit sitova rozhrani (bnep0) a nastavis je prez
    ip addr add ....
    nebo dhcp
    16.2.2007 13:41 goodoldalex | skóre: 5 | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LAN via BT
    Hm, prvy problem asi mam ze masiny sa nechcu sparovat. PIN aj hcid.conf su v oboch pripadoch nastavene rovnako, ale parovat sa (asi) neparuju. Pri pokuse urobit server z notebooku mi na nom vyskocila ziadost o zadanie pin desktopu a zda sa ze desktop notebook toleruje, ale na sparovanie to nevyzera.

    Druhy, ze stolny pocitac nechce robit server. Ked dam na desktope pand --listen --role NAP --master --autozap a na notebooku pand --connect (bdaddr) --service NAP --autozap (to iste aj bez definovania role/service), na chvilu sa spoja a hned rozpoja. Ked to urobim opacne, tzn. notebook je server, spojenie zostane zachovane a navyse na notebooku sa uz hlasi aj bluetooth sluzba "PAN User". Potom funguje aj bnep aj ip addr dev bnep0 add (bdaddr) (ak som to spravne pochopil). IP adresy sa potom tvaria ako funkcne, ale pocitace sa cez ne aj tak nevedia vzajomne pingnut.

    Vychadza mi z toho ze na desktope mam asi blbo nastavene sluzby, ale neviem kde som spravil chybu. Bluetooth adapter na desktope urcite podporuje tvorbu siete.

    Vcera som na desktope nastavoval zdielanie internetu cez lan pomocou tohto navodu, nemoze to mat nieco spolocne?
    16.2.2007 13:52 goodoldalex | skóre: 5 | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LAN via BT
    Inak, parovanie z mobilu funguje s oboma pocitacmi rovnako (dobre).
    e.lisak avatar 20.2.2007 12:38 e.lisak | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LAN via BT
    pokud nemate strach o bezpecnost, tak muzete parovani uplne vypnout (v hcid.conf myslim)

    a s tim ip by to melo byt
    ip addr add IPADDR/MASKA dev bnep0
    viz treba
    man ip
    , nebo neco o sitovani. jinak neni dobre mit na to testovani prilis restriktivne nastaveny firewall

    po rozchozeni to pak slape dobre, mam prez BT sitovani mezi tremi pocitaci (a tremi OS: linux, WinXP a WinCE). obcas to teda ty WinCE neustoji - po radove par stech MB prenesenych dat to vypada na buffer overflow ve Widcom driveru, coz resi restart tak jednou za 2 dny.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.