abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:33 | IT novinky

    Dle plánu certifikační autorita Let's Encrypt nově vydává také certifikáty s šestidenní platností (160 hodin) s možností vystavit je na IP adresu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 14:44 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 14.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:11 | Zajímavý projekt

    Just the Browser je projekt, 'který vám pomůže v internetovém prohlížeči deaktivovat funkce umělé inteligence, telemetrii, sponzorovaný obsah, integraci produktů a další nepříjemnosti' (repozitář na GitHubu). Využívá k tomu skrytá nastavení ve webových prohlížečích, určená původně pro firmy a organizace ('enterprise policies'). Pod linuxem je skriptem pro automatickou úpravu nastavení prozatím podporován pouze prohlížeč Firefox.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    16.1. 16:44 | Nová verze

    Svobodný multiplatformní herní engine Bevy napsaný v Rustu byl vydán ve verzi 0.18. Díky 174 přispěvatelům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    16.1. 15:11 | IT novinky

    Miliardy korun na digitalizaci služeb státu nestačily. Stát do ní v letech 2020 až 2024 vložil víc než 50 miliard korun, ale původní cíl se nepodařilo splnit. Od loňského února měly být služby státu plně digitalizované a občané měli mít právo komunikovat se státem digitálně. Do tohoto data se povedlo plně digitalizovat 18 procent agendových služeb státu. Dnes to uvedl Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) v souhrnné zprávě o stavu digitalizace v Česku. Zpráva vychází z výsledků víc než 50 kontrol, které NKÚ v posledních pěti letech v tomto oboru uskutečnil.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 24
    16.1. 13:55 | IT novinky

    Nadace Wikimedia, která je provozovatelem internetové encyklopedie Wikipedia, oznámila u příležitosti 25. výročí vzniku encyklopedie nové licenční dohody s firmami vyvíjejícími umělou inteligenci (AI). Mezi partnery encyklopedie tak nově patří Microsoft, Amazon a Meta Platforms, ale také start-up Perplexity a francouzská společnost Mistral AI. Wikimedia má podobnou dohodu od roku 2022 také se společností Google ze skupiny

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.1. 02:22 | Nová verze

    D7VK byl vydán ve verzi 1.2. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.1. 02:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 12.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 12.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.1. 19:22 | Humor

    CreepyLink.com je nový zkracovač URL adres, 'díky kterému budou vaše odkazy vypadat tak podezřele, jak je to jen možné'. Například odkaz na abclinuxu.cz tento zkracovač převádí do podoby 'https://netflix.web-safe.link/logger_8oIlgs_free_money.php'. Dle prohlášení autora je CreepyLink alternativou ke zkracovači ShadyURL (repozitář na githubu), který dnes již bohužel není v provozu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    15.1. 12:33 | IT novinky

    Na blogu Raspberry Pi byla představena rozšiřující deska Raspberry Pi AI HAT+ 2 s akcelerátorem Hailo-10 a 8 GB RAM. Na rozdíl od předchozí Raspberry Pi AI HAT+ podporuje generativní AI. Cena desky je 130 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (16%)
     (5%)
     (0%)
     (9%)
     (19%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (11%)
     (40%)
    Celkem 498 hlasů
     Komentářů: 14, poslední dnes 10:22
    Rozcestník

    Dotaz: Vlastnik procesu.

    21.2.2007 19:25 pupala | skóre: 21
    Vlastnik procesu.
    Přečteno: 190×
    Zdravim.

    Snazil som sa napisat php script, ktory do webmailu dosadi diskovy priestor pouzity aktualnym pouzivatelom webmailu a narazil som na problem. PHP script ma UID aj GID root, tak isto ako scripty squirrelmailu a ten sa do adresara virtualnych mail-uzivatelov dostane a moj script nie. Adresar /var/spool/mail/virtual ma UID vmail a GID mail. Ak spustim na nom ako root "du -sb" dostanem relevantny vysledok. Ak to iste spustim z mojho scriptu, vysledok je vzdy 4096, t.j. do adresara sa nedostane. Pod akym UID sa spusta tento moj script ? Predpokladam, ze www-data, co je UID apache, ale nie som si isty. Ako toto viem zistit, alebo zarucene urcit, dokonca zarucene predikovat, alebo nastavit pri pisani programov? A ako to, ze squirrelmail s tymi istymi pravami tam moze? Aku dokumentaciu ohladom tohoto nastudovat. V knihach, co mam doma a v man strankach som nenasiel nic, co by som na toto vedel nasit?

    Dakujem

    Odpovědi

    21.2.2007 19:40 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vlastnik procesu.
    Webmail ti tam pravděpodobně leze přes imap.

    Pokud je to možné, zapni si podporu pro quoty a využij pluginu pro webmail který ti je zobrazí (používám maildrop, courier-imap a squirrel s pluginem pro zobrazení quot a je to v pohodě).

    Psát skript který bude spouštět du je blbost, protože tím ten stroj zabiješ, při přístupu přes webmail nebude dělat nic jiného než počítat obsazené místo.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    21.2.2007 20:06 pupala | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vlastnik procesu.
    Ano tiez som sa inspiroval tvojim rozsiahlym clankom o mailserveri, lenze by som sa chcel dostat do stavu, aby spravca mail kont pre vitualnu domenu mohol aj kvotu nastavit, a aj po jej naplneni pre konkretnu schranku zastavit dorucovanie a pre uzivatela vygenerovat poslednu spravuu, bez ohladu na stav schranky, ze si ma "poupratovat", ak chce vidiet nove maily. A chcel by som to spojit aj a disk kvotou pre domenu, a manazovatelne by to malo byt tak, ze spravca domeny dostane povedzme 2GB, z toho 100MB bude rezervovane pre web, 100 MB pre mail domenovaho administratora a zvysok bude on pridelovat na co chce. Ale aby mu to na rozdelovanie ponuklo len aktualny volny zostatok z jeho diskoveho priestoru. T.j. bude mat 1G web, 500M a 400M rezervovane pre dve schranky mailov a bude chceiet pridat este 200MB pre dalsi mail, tak mu to system nedovoli, ale ponukne mu max 100M. Pri tych mailoch pre dorucenie posledneho by som chcel, ze ak je vacsi ako zvysok schranky, tak sa rejektne ako je to pri FTP uploade. AK to nie je mozne a prekrocenie limitu mail kvoty zisti az pri doruceni mailu, tak zoberiem este aj nejaky "overlimit", ale nasledujuci mail uz rejektne hned pri pokuse o dorucenie. A ktory plugin pre squirrel si pouzil? Ja som narazil na dva, z toho prvy nezafungoval, a druhy som este neskusil. NAzvy momentalne neviem, lebo sedim za win. Inac, ten tvoj clanok o mail serveri je no.... klobuk dole. Aj ten o LDAP. Som cumel. Bolo to super citanie a praxovanie. Ale toto -> "Webmail ti tam pravděpodobně leze přes imap" <- by som chcel vediet zistovat zarucene a nie len pre tento konkretny pripad, ale pre hocico, co spustim. Takze ta druha cast otazky este trva... Dakujem

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.