abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | IT novinky

    U příležitosti 30. výročí vydání počítačové hry Quake byla vydána nová epizoda s názvem Dawn of the Machine (Steam).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 16:00 | Bezpečnostní upozornění

    Vládní CERT upozorňuje (𝕏) na sérii bezpečnostních záplat (CVSS 9.9) v produktech Cisco řešících kritické zranitelnosti umožňující obejití autentizace, eskalaci oprávnění, vzdálené spuštění kódu a odepření služby. Úspěšné zneužití může útočníkům umožnit získat neoprávněný přístup k dotčeným systémům, kompromitovat zařízení Cisco Catalyst SD-WAN a Cisco IOS XE, spustit libovolný kód, zpřístupnit citlivé informace nebo narušit dostupnost postižených systémů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:33 | IT novinky

    Soud v americkém státě Nové Mexiko ve čtvrtek nařídil internetové společnosti Meta Platforms zaplatit 567 milionů dolarů (téměř 12 miliard Kč) za újmy, které její platformy působí mladým lidem. S přihlédnutím k dřívějšímu verdiktu tak má společnost celkem zaplatit 942 milionů dolarů, což je malý zlomek jejího ročního výnosu, který loni činil 60 miliard dolarů. Čtvrteční verdikt firmě také nařizuje, aby změnila způsob, jakým její

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 12:44 | Humor

    Mark Russinovich (CTO v Microsoft Azure) se na LinkedIn pochlubil svým projektem MS Paint Doom napsaným pomocí Claude. Hru Doom umožňuje hrát v programu Malování (Microsoft Paint). Malování funguje jako monitor. Herní engine (ViZDoom) běží na pozadí a každý vykreslený snímek hry vkládá automaticky přes schránku (clipboard) do Malování.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    6.8. 08:00 | IT novinky

    Platformy ChatGPT i Roblox by mohly být zařazeny na seznam mimořádně velkých on-line platforem nebo internetových vyhledávačů, na něž se vztahují zvláštní podmínky podle nařízení o digitálních službách (DSA). Vzhledem k tomu, že ChatGPT i Roblox oznámily počet uživatelů nad prahovou hodnotou DSA, je toto označení „rozhodně možné“ a mohlo by „přijít dříve či později“. On-line platformy a vyhledávače zařazené na seznamy DSA musejí

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    5.8. 17:00 | Zajímavý software

    Společnost Cloudflare představila Cloudflare OS (GitHub), tj. open source platformu navrženou pro integraci umělé inteligence (agentů) přímo do pracovních procesů organizací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.8. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.13 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi a zpracování digitálních fotografií primárně ve formátů RAW RawTherapee (Wikipedie). Vedle zdrojových kódů je k dispozici také balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.8. 20:44 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.8. 20:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.8. 12:22 | Zajímavý software

    Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2350 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Podivne chovani Debian Etch a sitovek

    rudiik avatar 22.2.2007 19:57 rudiik | skóre: 16 | blog: rudiikuv miniblog
    Podivne chovani Debian Etch a sitovek
    Přečteno: 262×
    Tak nejak nevim. Nainstaloval jsem Debian Etch amd64 na stroj se trema sitovkama. Puvodne tam byly 2x 3Com (nejaky prastary 100M) a onboard VIA Rhine. VIA se nahlasila jako eth2 a s tou sem v pohode pracovat. Behem rozbihani se dohodlo, ze za 100M 3Comy prijdou 1000M Realteky. Nu coz, vymenil jsem 3Comy za Realteky a tady jsem zacal koukat jak vrana. Po rebootu mi sice dmesg nasel eth0 i eth1 jako realteky a eth2 jako VIA Rhine, ale nastavit IP se dala jen u eth1 a eth2. Ifconfig tvrdosijne tvrdil, ze eth0 neexistuje. Zacal jsem experimentovat az sem nakonec skoncil jen s onboard sitovkou a svete div se. Sice ji jadro dle dmesgu nadetekovalo jako eth0, ale zaryte chce byt oznacovana za eth2 a neda si rict, coz bych u samotne sitovky v systemu necekal. Kdyz zkusim mii-tool vidi ji jako eth2 a ifconfig se s eth0 nehodla bavit a nadava ze neexistuje, ale s eth2 problem nema. Nevim kde to bere. Zadne mapovani eth jsem nenastavoval, ani udev sem nijak neladil, je to v celku temer cista instalace. Nemate nekdo napad kde hledat problem?
    KDE 2.0 .. KDE 3.5.10 -> KDE 4.1 .. KDE 4.4.5 -> E17 Alpha/Beta -> Trinity 3.5.12 -> GNOME 2.30 -> KDE 4.6.5

    Odpovědi

    22.2.2007 21:07 cynik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Podivne chovani Debian Etch a sitovek
    Projdi /etc/modprobe.d/aliases a mozna bude potreba projit oba adresare s modulama /etc/modprobe.d/ a /etc/modutils/ nekde by tam mel by alias typu:

    alias via_rhine eth2

    zbytek site si nastavis v /etc/network/interfaces. Update modulu se dela pres update-modules (tak nejak).
    michich avatar 22.2.2007 21:45 michich | skóre: 51 | blog: ohrivane_parky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Podivne chovani Debian Etch a sitovek
    Dela to urcite udev. Ulozil si to do /etc/udev/rules.d/z25_persistent-net.rules
    23.2.2007 09:02 rudiik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Podivne chovani Debian Etch a sitovek
    Jo, trefa docerneho. Napadlo me, be by s tim mohl udev mit neco spolecneho, ale zatim nejsme prilis kamaradi, takze sem to pri prvni letme prohlidce prehledl. Diky na nakopnuti spravnym smerem ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.