abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 02:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.38 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.10 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:33 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 28 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Debian 13.2, tj. druhá opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:11 | IT novinky

    Google představil platformu Code Wiki pro rychlejší porozumění existujícímu kódu. Code Wiki pomocí AI Gemini udržuje průběžně aktualizovanou strukturovanou wiki pro softwarové repozitáře. Zatím jenom pro veřejné. V plánu je rozšíření Gemini CLI také pro soukromé a interní repozitáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    14.11. 14:22 | Bezpečnostní upozornění

    V přihlašovací obrazovce LightDM KDE (lightdm-kde-greeter) byla nalezena a již opravena eskalace práv (CVE-2025-62876). Detaily v příspěvku na blogu SUSE Security.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    14.11. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Tor Browser byl povýšen na verzi 15.0.1. Další novinky v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.11. 10:33 | IT novinky

    Česká národní banka (ČNB) nakoupila digitální aktiva založená na blockchainu za milion dolarů (20,9 milionu korun). Na vytvořeném testovacím portfoliu, jehož součástí jsou bitcoin, stablecoiny navázané na dolar a tokenizované depozitum, chce získat praktickou zkušenost s držením digitálních aktiv. Portfolio nebude součástí devizových rezerv, uvedla dnes ČNB v tiskové zprávě.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 41
    14.11. 03:22 | IT novinky

    Apple představil iPhone Pocket pro stylové přenášení iPhonu. iPhone Pocket vzešel ze spolupráce značky ISSEY MIYAKE a Applu a jeho tělo tvoří jednolitý 3D úplet, který uschová všechny modely iPhonu. iPhone Pocket s krátkým popruhem se prodává za 149,95 dolarů (USA) a s dlouhým popruhem za 229,95 dolarů (USA).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    14.11. 02:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 7.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 142. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.11. 22:11 | Nová verze

    Společnost Epic Games vydala verzi 5.7 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (35%)
     (47%)
     (18%)
     (18%)
     (23%)
     (15%)
     (23%)
     (16%)
     (16%)
    Celkem 354 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 12.11. 18:21
    Rozcestník

    Dotaz: Jakou distribuci pro mini http server?

    22.2.2007 23:37 LP.
    Jakou distribuci pro mini http server?
    Přečteno: 218×
    Zdravim, mam obvyklou otazku...jakou distribuci?

    Rad bych si postavil HTTP server (apache + php) s co nejmensimi naroky na zabrane misto a spotrebu. Z cehoz vyplyvaji 2 otazky : - distribuce? - a jakou PC platformu? (postaci 486DX4?)

    Jednalo by se o bezdiskovou stanici,s CF-IDE adapterem.Aby to melo minimalni spotrebu,bezel by na tom jeden web s podporou PHP3 nebo PHP5.Vim ze by bylo idealni nejake embedded zarizeni o velikosti modulu,ale chci to co nejlevneji.

    diky, LP.

    Odpovědi

    AraxoN avatar 23.2.2007 00:45 AraxoN | skóre: 47 | blog: slon_v_porcelane | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou distribuci pro mini http server?
    Debianom nie je čo pokaziť. 486 by mala stačiť v rámci svojich možností, odozva bude skôr záležať na množstve RAM. Zvlášť ak to má byť bezdisková zostava - aby sa zamedzilo častému prepisovaniu flashky, tak asi bude treba nejaký RAM-disk...
    23.2.2007 11:41 xyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou distribuci pro mini http server?
    Vidíte ja bych řekl Slackware... To bude tím, že to, co člověk používá nejčastěji se mu také nejsnáze upravuje k běhu za všelijakých podmínek. (A ten Slack jde fakt osekat hodně. ;) Takže na "obvyklou otázku", obvyklá odpověď: distribuce, která Vám vyhovuje a se kterou se Vám správně dělá, je ta správná.

    Pokud ale máte na mysli něco opravdu miniaturního, tak Slackware ani Debian nebudou správná odpověď. Pak možná něco od CD (Slax) nebo rovnou disketu: osobně jsem léta používal k různým účelům CCLinux (dalo se to taky naohýbat).

    Hmm, to by asi nesplnilo tu cenu, ale na spotřebu a místo bych se koukal po VIA.
    AraxoN avatar 23.2.2007 14:31 AraxoN | skóre: 47 | blog: slon_v_porcelane | Košice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou distribuci pro mini http server?

    No ja obvykle (poslednou dobou) používam Gentoo, ale to by si na bezdiskovej 486 riadne skomplikoval život. :-)

    Debian radím len preto, že som ho už videl na starej šunke P120 s 16M RAM obsluhovať naraz Apache 1.3, PHP 4, MySQL 3.23, bind, postfix, CVS pserver, NAT a pár ďalších hovadín, a zvládal to kupodivu celkom v pohode. Keby neodišiel HDD, tak by to chodilo možno dodnes.

    e.lisak avatar 23.2.2007 07:57 e.lisak | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou distribuci pro mini http server?
    s tim PHP si nejsem jisty, jak ho ta 486 utahne.

    mam servrik na P100 s apache 1.3 a obcas je to linejsi, kdyz od toho chci vic veci najednou
    frEon avatar 23.2.2007 09:00 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou distribuci pro mini http server?
    co takhle misto apache lighthttpd? php umi taky...
    Talking about music is like dancing to architecture.
    23.2.2007 11:14 LP.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou distribuci pro mini http server?
    Prave tak jsem to myslel. Mam k dispozici 128Mb nebo 256Mb CF disk. Kvuli tomu prepisovani bude dobre nejake copy2ram, ale obavam se jestli na starsi masinu sezenu dostatek pameti (vidim to tak 64Mb). Na pentium uz bych mohl sehnat sdram a tam by nebyl problem klidne 256Mb RAM.

    Nechci zadny slozity server.Bude k nemu pristupovat maximalne 1-2 uzivatele, spis se bude jednat o jakysi logovaci server (php skript), hosting statickych stranek, mozna nejaka mini MySQL.

    Dulezitejsi je pro me ta nizka spotreba,protoze to pobezi nonstop cely rok.A nechci pak na konci roku mit ucet za elektriku kolem 2-5tis Kc navic. Proto cim starsi pocitac, tim nizsi spotreba (bez monitoru,bez tocivych jednotek).

    LP.
    23.2.2007 11:51 xyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou distribuci pro mini http server?
    Proto cim starsi pocitac, tim nizsi spotreba (bez monitoru,bez tocivych jednotek).
    No, ne úplně, schválně jsem se koukal a novější DX4 má menší spotřebu než starší DX2. ;)
    23.2.2007 12:37 spectrum | skóre: 29 | blog: spectrumblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou distribuci pro mini http server?
    Postačí cokoliv a dejte tam Freesco

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.