Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
yum.repos.d
na distribuci FC6 a pak dal yum update
Je to dobrý/špatný nápad? Je to takhle možný?
Díky za odpovědi.
Z FC4 na FC6, při stažení a nainstalování fedora-release a následný yum update/upgrade dostanu chybovou zprávu o závislosti kernel verzí.Jsem říkal že je tam drobný problémek, ale co tě brání si to doinstalovat odinstalovat problémový balíček ručně a pak yum upgrade ? No tak si tam nainstaluj i nový kernel z FC6 yum install kernel.... Jinak bez podrobnější chybové hlášky těžko zjistit co se mu vlastně nelíbilo. Ono je lepší rači instalovat 2x než jednou že.
..co bude nakonec časově nejméně náročné?Udělat to pomocí DVD /CD. Já jsem upgradoval síťově několikrát a s různými výsledky. Závisí to na mnoha věcech, které nezmiňujete:
yum upgrade
(viz. man yum).
Jednou jsem dělal upgrade z FC 5/32 bit na FC 6/64 bit a toto mne zachránilo. Viz:If the --obsoletes flag is present yum will include package obsoletes in its calculations - this makes it better for dis-tro-version changes, for example: upgrading from somelinux 8.0 to somelinux 9.Hodně štěstí
Tiskni
Sdílej: