V souvislosti s nárůstem falešných webových stránek, které se vydávají za oficiální webové stránky Portálu občana, Portálu identity občana nebo Portálu veřejné správy, se Digitální a informační agentura (DIA) rozhodla urychlit přechod Národní identitní autority na jednotnou státní doménu gov.cz a identitaobcana.cz tak přešla na identita.gov.cz [tisková zpráva].
Byla vydána verze 0.5.18 open source správce počítačových her na Linuxu Lutris (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2024. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2024. Pro programátory v TypeScriptu Advent of TypeScript. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2024…
Organizace Software Freedom Conservancy (SFC) společně se svým členským projektem OpenWrt oznámila oficiální spuštění prodeje Wi-Fi routeru OpenWrt One vyrobeného ve spolupráci s Banana Pi. Cena je 89 dolarů nebo 68,42 dolarů jenom deska. Z každého prodeje jde 10 dolarů do fondu OpenWrt v Software Freedom Conservancy. Projekt OpenWrt představil plán na výrobu vlastního routeru letos v lednu při příležitosti 20. výročí projektu.
Svobodný multiplatformní herní engine Bevy napsaný v Rustu byl vydán ve verzi 0.15. Díky 294 přispěvatelům.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 24.11 Stirk. Přehled novinek v Changelogu.
Byla vydána verze 0.82 telnet a ssh klienta PuTTY. Podrobnosti v přehledu nových vlastností a oprav chyb a Change Logu. Vypíchnuta je vylepšená podpora Unicode.
Vánoční RoboDoupě bude v sobotu 7. prosince. Na programu je Úvod do ESP-NOW nebo Netradiční použití H-můstků.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-7 Focal, tj. sedmé stabilní vydání založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
[cftyc vjv m] [njkkuhb] [kbukhxdf dxrc]Potřebuji vyextrahovat vše mezi POSLEDNÍMI "[" a "]". Všude je spousta návodů na extrakci ze souborů, ale jak na to v případě proměnné? Děkuji.
[marian@alf ~]$ prom='[cftyc vjv m] [njkkuhb] [kbukhxdf dxrc]' [marian@alf ~]$ echo $prom|sed -e 's/^.*\[\(.*\)\]$/\1/' kbukhxdf dxrc
p='[cftyc vjv m] [njkkuhb] [kbukhxdf dxrc]' px=`$p|sed -e 's/^.*\[\(.*\)\]$/\1/'` echo $px bash: [cftyc: command not found
[marian@alf ~]$ p='[cftyc vjv m] [njkkuhb] [kbukhxdf dxrc]' [marian@alf ~]$ px=`echo $p|sed -e 's/^.*\[\(.*\)\]$/\1/'` [marian@alf ~]$ echo $px kbukhxdf dxrcTo echo tam je, aby vypsalo $p do roury, ze které čte sed.
px=`$p|sed -e 's/^.*\[\(.*\)\]$/\1/'`
na px=`echo "$p"|sed -e 's/^.*\[\(.*\)\]$/\1/'`
Všude je spousta návodů na extrakci ze souborů, ale jak na to v případě proměnné?A co třeba tady? Koukals? Jak to funguje se dočteš v článku :
$ prom="[cftyc vjv m] [njkkuhb] [kbukhxdf[tisk]xxx" $ prom="${prom%]*}"; prom="${prom##*[}"; $ echo "$prom" tisk
>>> prom = ' [cftyc vjv m] [njkkuhb] [kbukhxdf dxrc ] ' >>> prom.replace('[', ']').split(']')[-2] 'kbukhxdf dxrc 'Nebo se dá napsat regulární výraz, kterému vyhoví vše, co je mezi závorkami. Najdu všechny výskyty (což se může hodit) a vezmu z nich ten poslední.
>>> import re >>> prom = ' [cftyc vjv m] [njkkuhb] [kbukhxdf dxrc ] ' >>> re.findall(r'\[(.*?)\]', prom)[-1] 'kbukhxdf dxrc 'Těch způsobů se dá vymyslet spousta a dost záleží na tom, jak tolerantní a efektivní by měl ten "parser" být.
Tiskni Sdílej: