abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Komunita

    Ubuntu 26.10 bude Stonking Stingray (úžasný rejnok).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:22 | Nová verze

    Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.3.0. S experimentální podporou FLTK 1.4. S příkazem dilloc pro ovládání prohlížeče z příkazové řádky. Vývoj prohlížeče se přesunul z GitHubu na vlastní doménu dillo-browser.org (Git).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 21:55 | Komunita

    Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vývojáři v přehledu vypíchli vylepšenou instalaci, podporu senzoru okolního světla, úsporu energie, opravy Bluetooth nebo zlepšení audia. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.4. 04:00 | Nová verze

    raylib (Wikipedie), tj. multiplatformní open-source knihovna pro vývoj grafických aplikací a her, byla vydána ve verzi 6.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 18:33 | IT novinky

    Nové verze AI modelů. Společnost OpenAI představila GPT‑5.5. Společnost DeepSeek představila DeepSeek V4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 15:33 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 164 (pdf) a Hello World 29 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 04:44 | Komunita

    Bylo oznámeno, že webový prohlížeč Opera GX zaměřený na hráče počítačových her je už také na Flathubu and Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.4. 23:11 | IT novinky

    Akcionáři americké mediální společnosti Warner Bros. Discovery dnes schválili převzetí firmy konkurentem Paramount Skydance za zhruba 110 miliard dolarů (téměř 2,3 bilionu Kč). Firmy se na spojení dohodly v únoru. O část společnosti Warner Bros. Discovery dříve usilovala rovněž streamovací platforma Netflix, se svou nabídkou však neuspěla. Transakci ještě budou schvalovat regulační orgány, a to nejen ve Spojených státech, ale také

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.4. 22:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 26.04 LTS Resolute Raccoon. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 11. vydání s dlouhodobou podporou (LTS).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.4. 11:55 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 1.26.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1425 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: ASUS a ACPI

    11.3.2007 17:44 jackar
    ASUS a ACPI
    Přečteno: 1138×
    Zdravím. Mám problem s bootovaním FC6_64bit na NB ASUS A6Km-Q072 (AMD Turino M-37). Nechám-li při bootu zapojenou USB krysu, pak boot zamrzne na ACPI. Zkousel jsem opravit DSDT tabulku. Obsahovala 1 error a 11 warnings.

    Po překompilovaní jádra se však nic nezměnílo. Během bootu je také vypisováno

    PCI: BIOS Bug: MCFG area at e0000000 is not E820-reserved

    Neví někdo co to znaméná? A zda to má souvyslost s ACPI problémem?

    Jedna zajímavost - spustím-li jádro s parametrem acpi=force, tak Linux naběhne i s krysou v zádech. Ale asi tak v jednom případu z 10 zatuhne naprosto stejným zpusobem jako prve.

    Odpovědi

    kozzi avatar 11.3.2007 18:10 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ASUS a ACPI
    Tento book mám, u starších jáder nebyl problém ale myslím od 2.6.17 to má potíže problém je stím ACPI když jsem chtěl najed do Kubuntu livecd tak jsem musel zvolit parametr noacpi ci tak neco takze by mohlo pomoct misto acpi=force napsat acpi=off
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    11.3.2007 20:55 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ASUS a ACPI
    Koukněte zda není nový BIOS pro váš PC.
    14.3.2007 20:45 svitmar
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ASUS a ACPI
    preflashovani biosu je zachrana to ano.me to pomohlo a uz nemusim zadavat zadny parametry acpi=off
    14.3.2007 21:20 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ASUS a ACPI
    U mé desky od asusu taky byl problém s ACPI a nestabilitou. (U starších CPU byla deska OK - prostě problém nový CPU starý BIOS)

    Novější bios taky vyřešil problém jak se stabilitou a ACPI - proto jsem radil koukněte po novém BIOSu.
    16.3.2007 16:10 Jardiq | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ASUS a ACPI
    Zdravim

    Tento problem som velmi dlho riesil a nakoniec som ho vyriesil, ale nie k plnej spokojnosti. Konkretne vlastnim model Asus A6M. Biosy od Asusu maju nejaky problem s ACPI a PCI IRQ routing tabulkou. Skus pouzit parameter pre jadro pci=noacpi, mne to pomohlo. Od jadra 2.6.17 mi zacal pri boote tiez mrznut notas, dovtedy to nerobilo, pri pouziti tohto parametru mi to zacalo startovat v pohode. Pri prichode jadra 2.6.20 som sa donutil si k tomu trochu sadnut a opravit si (bohuzial sam) ACPI DSDT tabulku,teraz mi uz PC nabehne aj bez parametrov do jadra (pci=noacpi, acpi=off a pod.). Bohuzial vyrobca Asus sice uverejnil novsi BIOS,ale jedinym cielom toho BIOSu je pri starte notasu v diagnostickej obrazovke skrytie informacie o chybe PCI IRQ Routing Error miesto opravenia samotneho ACPI, z toho som hodne sklamany. Tu chybovu hlasku pri boote kernelu dostavam tiez, suvislost to s tym ACPI urcite ma. Co sa tyka toho mrznutia notasu v pripade 1 z 10, tak to bude asi dalsi problem nejak Asusov, tiez sa s tym stretavam a nieje to vec linuxu, stava sa mi to aj pri Windowsoch. Akurat v mojom pripade je to vytuhnutie par krat do mesiaca, nie tak casto ako ty pises 1 z 10, je to ale vec, co dokazem prekusnut, aj ked to hrozne stve.
    20.8.2007 00:11 Tuxak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ASUS a ACPI
    Dobrý den, mám podobný problém se základní deskou ASUS P5K Deluxe/Wifi. Chtěl jsem se zeptat, kde a jak jste "upravil" tabulku ACPI DSDT??? I když jak zkouším různé varianty konfigurace jádra tak teď zrovna mi to: "BIOS Bug: MCFG area ...." neukazuje...

    (I'm happy (maybe hippies) Gentoo user ;)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.