OpenSSL Corporation zve na den otevřených dveří ve středu 20. srpna v Brně a konferenci OpenSSL od 7. do 9. října v Praze.
Konference LinuxDays 2025 proběhne o víkendu 4. a 5. října v Praze. Konference OpenAlt 2025 o víkendu 1. a 2. listopadu v Brně. Blíží se konec přihlašování přednášek. Přihlaste svou přednášku (LinuxDays do 31. srpna a OpenAlt do 03. října) nebo doporučte konference známým.
Raspberry Pi Touch Display 2 je nově vedle 7palcové k dispozici také v 5palcové variantě. Rozlišení stejné 720 × 1280 pixelů. Cena 40 dolarů.
Telnet a ssh klient PuTTY postupně přechází na novou doménu putty.software.
Debian dnes slaví 32 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Policisté zadrželi odsouzeného drogového dealera Tomáše Jiřikovského, který daroval ministerstvu spravedlnosti za tehdejšího ministra Pavla Blažka (ODS) bitcoiny v miliardové hodnotě, a zajistili i darovanou kryproměnu. Zadržení Jiřikovského může být podle ministerstva důležité k rozuzlení kauzy, která vypukla koncem května a vedla ke konci Blažka. Zajištění daru podle úřadu potvrzuje závěry dříve publikovaných právních
… více »Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa jedná o možném převzetí podílu ve výrobci čipů Intel. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací. Akcie Intelu v reakci na tuto zprávu výrazně posílily. Trump minulý týden označil Tana za konfliktní osobu, a to kvůli jeho vazbám na čínské společnosti, čímž vyvolal nejistotu ohledně dlouholetého úsilí Intelu o obrat v hospodaření. Po pondělní schůzce však prezident o šéfovi Intelu hovořil příznivě.
Společnost Purism stojící za linuxovými telefony a počítači Librem má nově v nabídce postkvantový šifrátor Librem PQC Encryptor.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.2. Přehled novinek v Changelogu. Vypíchnou lze vylepšené GUI.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. V březnu spustil předprodej hodinek Pebble Time 2 (tenkrát ještě pod názvem Core Time 2) za 225 dolarů s dodáním v prosinci. Včera představil jejich konečný vzhled (YouTube).
lspci -n
a podívej se co to chce za modul
modprobe -l
jsem vyzkousel jake moduly jsou v jadre a nasel jsem jich v adresari net hafo, mimo jine tam byl i ten sis190 lsmod
to ti ukáže jestli je načten, jestli tam není, tak modprobe název_modulu
sis190 28292 0
mii 8192 1 sis190
ifconfig
?
eth0 Link encap:Ethernet HWadr 7F:E5:00:00:00:00 AKTIVOVÁNO VŠESMĚROVÉ_VYSÍLÁNÍ MULTICAST MTU:1500 Metrika:1 RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0 TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0 kolizí:0 délka odchozí fronty:1000 RX bytes:0 (0.0 b) TX bytes:0 (0.0 b) Přerušení:233 Vstupně/Výstupní port:0xdead lo Link encap:Místní smyčka inet adr:127.0.0.1 Maska:255.0.0.0 inet6-adr: ::1/128 Rozsah:Počítač AKTIVOVÁNO SMYČKA BĚŽÍ MTU:16436 Metrika:1 RX packets:1496 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0 TX packets:1496 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0 kolizí:0 délka odchozí fronty:0 RX bytes:2166548 (2.0 MiB) TX bytes:2166548 (2.0 MiB)
Settings for eth0: Supported ports: [ TP MII ] Supported link modes: 10baseT/Half 10baseT/Full 100baseT/Half 100baseT/Full Supports auto-negotiation: Yes Advertised link modes: 10baseT/Half 10baseT/Full 100baseT/Half 100baseT/Full Advertised auto-negotiation: Yes Speed: 100Mb/s Duplex: Full Port: MII PHYAD: 0 Transceiver: internal Auto-negotiation: on Current message level: 0x00000037 (55) Link detected: noa mii-tool tohle:
SIOCGMIIPHY on 'eth0' failed: Invalid argument no MII interfaces found
/etc/network/interfaces
je iface eth0 inet dhcp
?
# Silicon Integrated Sistems [SiS] 190 Gigabit Ethernet Adapter DEVICE=eth0 BOOTPROTO=dhcp HWADDR=7f:e5:00:00:00:00 ONBOOT=yes DHCP_HOSTNAME=k107-xxxx TYPE=Ethernet USERCTL=yes IPV6INIT=no PEERDNS=yes
Tiskni
Sdílej: