Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »echo "ahoj svete" | mail a@b.c
tak na dresu a@b.c nic neprijde, nefunguje to ani pod rootem. Nevite kde delam chybu? Nemusi se nekde nastavit smtp server?
Nejjednodušší řešení je msmtp a do ~/.mailrc
přidat:
set sendmail="/path/to/msmtp"
Ahoj, kdyz na mem debianu (sarge) zadam prikazMusí bez SMTP serveru nic nepošleš. Takže pokud nemáš vlastní smtp tak použij jiný program kde se dá nastavit smtp server tvého providera.
echo "ahoj svete" | mail a@b.c
tak na dresu a@b.c nic neprijde, nefunguje to ani pod rootem. Nevite kde delam chybu? Nemusi se nekde nastavit smtp server?
mail
? Musim nastavit msmtp? E-mailovy server na pc nemam.
~/.msmtprc
a ~/.mailrc
~/.msmtprc
:
# Set default values for all following accounts. defaults logfile ~/.msmtp.log # home.cz account home host smtp.muj_isp.cz port 25 from jmeno@server.tld auth plain user jmeno@server.tld password moje_tajne_heslo # Set a default account account default : home
~/.mailrc
:
set sendmail="/usr/bin/msmtp"a pak uz jen zadat do konzole
echo "ahoj svete" | mail a@b.c
a melo by to fungovat.
Tiskni Sdílej: