Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Opravdu to nejlepsi co lze i na PC se 100MHz nainstalovat a nasledne bezpecne, kvalitne a maximalne stabilne provozovat je Slackware. Debian a jeho derivaty typu *buntu jsou derave, nestabilni a zabugovane, protoze jsou v nich uprednostnovany nove, neoverene a mnohdy nezcela funkcni programy, zaticmo Slackware je naopak cele roky stejny a de facto se jen updatuje SW. Slackware je nejbezpecnejsi a nejstabilnejsi mainstreamova distribuce GNU/Linux, nejen diky tomu, ze veskere soucasti peclive vybira i implementuje jeden jediny clovek - Patrick Volkerding. Slackware je nejlepsi take proto, ze je jednou z nejstarsich a nejvice odladenych distribuci na svete.
Pro srovnani udaje z tohoto roku:
Debian
http://www.debian.org/security/2007/Slackware
http://slackware.com/security/list.php?l=slackware-security&y=2007Udaje z minuleho roku:
Debian
http://www.debian.org/security/2006/Slackware
http://slackware.com/security/list.php?l=slackware-security&y=2006nove, neoverene a mnohdy nezcela funkcni programyje tak obrovska ptakovina, ze zbytek nema cenu ani cist.
Treti nejstarsi distribuce na svete je debian, ne lamersky a deravy slackware. Debian stable je nejvice odladeny, dodrzuje standardy i tradicni softwarovou vybavu, ktera nabizi pro serverovou funkcnost naprosto vse, co kdy bylo potrebva, nabizi roky testovane programy, ktere jsou dnes maxinalne bezpecne. Debian se nemeni, pouze se updatuji jednotlive balicky. Vsechny konfiguracnoi soubory jsou prekvapive prehledne v /etc stejne jako u lamerskeho Slackware a take existuje nespocet dalsich vyhod Debianu, o kterych Junk (Junk je v prekladu ten tydyt na ktereho reaguju) nema ani poneti.
ps: zkus si vydelit pocet programu v debianu poctem nalezenych chyb (cislo sezenes v tom advisory co si linkoval) a srovnat to stim co ti vyjde u slackware.Tiskni Sdílej: